Складаний будинок sCarabane збирає енергію сонця і вітру для повністю автономного проживання на природі
7 Вересня , 2017
Aston Martin випустить електромобіль в 2019 році
7 Вересня , 2017

Google ARCore – нова платформа доповненої реальності для Android

Tango Project відходить у минуле.

За кілька років проект розвитку доповненої реальності Google Project Tango розродився безліччю цікавих програмних і апаратних технологій. Більш того, деякі виробники смартфонів навіть випустили споживчі моделі з підтримкою платформи Google Tango. Але, схоже, сторонніх розробників контенту пошуковому гігантові все ж зацікавити не вдалось, точніше, зацікавити настільки, щоб технології Google Tango отримали масове поширення.

 

Про те, що Google переосмислює концепцію Google Tango з метою перевтілення проекту в щось інше говорять вже досить давно. І ось зараз пошуковий гігант, по суті, заявив, що Tango в нинішньому вигляді відходить в минуле, але не безслідно. Розробки Tango лягли в основу тільки що представленої пошуковим гігантом нової платформи доповненої реальності – ARCore.

Платформа доповненої реальності ARCore покликана зробити доповнену реальність масовим і доступним явищем. За її допомогою розробники зможуть створювати різного роду програми для Android з елементами доповненої реальності.

Головна відмінність ARCore від Tango – вона не вимагає додаткового апаратного забезпечення у вигляді масиву камер, так що, потенційно, зможе працювати на набагато більшій кількості сучасних смартфонів.

Поки що вона пропонується в якості попередньої версії та її доступність вкрай обмежена – в списку підтримуваних пристроїв поки є тільки смартфони Pixel і Samsung Galaxy S8, що працюють під керуванням Android 7.0 Nougat або 8.0 Oreo.

Компанія Google зараз веде переговори з найбільшими виробниками, такими як Huawei, LG і ASUS, з метою забезпечення сумісності ARCore з майбутніми пристроями.

У Google розраховують, що до моменту публічного запуску в кінці 2017 року — початку 2018 року буде 100 млн Android-пристроїв, на яких можна буде запускати додатки, створені на платформі ARCore.

Треба сказати, що це дуже амбітна мета, але, схоже, Google отримала корисні уроки з минулих проектів в галузі AR/VR і більше не хоче зволікати. Тим більше, що в спину пошуковому гіганту дихає Apple з власною платформою доповненої реальності ARKit.

 

Про саму платформу ARCore поки відомо не так вже й багато. Є невеликий рекламний ролик (вище), що демонструє, чого хоче домогтись Google з новою розробкою, але наскільки реальні можливості технології будуть відповідати показаним на відео – питання, на яке ще належить отримати відповідь.

У своїй роботі ARCore буде покладатись на камеру і вбудовані сенсори смартфону. Можливості платформи включають відстеження рухомих об’єктів у реальному часі і ретельний аналіз навколишнього простору (горизонтальні площини, об’єкти та освітлення) для накладання віртуальних об’єктів з максимальним рівнем реалістичності.

 

Повідомляється також, що ARCore буде підтримувати такі інструменти розробки, як Java/OpenGL, Unity і Unreal.

ARCore є відкритим проектом, вихідний код платформи вже опублікований на GitHub, а спеціальний сайт Google дозволяє ознайомитись з різними експериментальними проектами в галузі AR.

Одночасно з анонсом Google ARCore компанія Apple показала перші програми на базі власної платформи ARKit. Серед них:

 

Додаток IKEA Place, що дозволяє повноцінно оцінити той чи інший товар магазину в інтер’єрі власного житла.

 

Додаток з рецептами від знаменитих шеф-кухарів Food Network In the Kitchen отримає підтримку ARKit.

 

Головоломка Arise для iPhone і iPad.

 

Гра The Walking Dead: Our World за мотивами популярного серіалу «Ходячі мерці».

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline