Фінські вчені вперше зуміли створити квантову кульову блискавку
9 Березня , 2018
ЄКА провело випробування прямоточного іонного двигуна, що працює на повітрі
9 Березня , 2018

Goodyear показала автомобільні шини, що виробляють кисень

Давно прийнято називати автомобілі тим видом громадського транспорту, який забруднює атмосферу нашої планети. Тому перехід на електроавто виправданий не лише з економічної, але і з екологічної точки зору. Однак компанія Goodyear пішла ще далі і хоче зробити машини корисними для навколишнього середовища. Для цього були розроблені шини, здатні виробляти кисень.

Нові шини отримали назву Oxygene і, як пише видання New Atlas, концептуальний продукт має особливу будову, завдяки чому під їх гуму вдалося помістити живий мох. Як заявляють представники Googyear, такі шини зможуть поглинати вуглекислий газ і вологу з повітря для живлення моху всередині шини. Натомість мох буде виробляти чистий кисень. Googyear припускає, що автопарк з 2,5 мільйонів автомобілів з встановленими шинами Oxygene за рік буде виробляти близько 3 000 тонн кисню і поглинати приблизно 4 000 тонн вуглекислого газу.

Але і це ще не все! Нові шини використовують одержувану енергію для часткового живлення електроніки автомобіля. А саме, ряд сенсорів типу парктроніка і блоку обробки даних. Протектор шин буде виготовлятися за допомогою 3D-друку з гумового порошку, отриманого з повторно перероблених шин, а самі покришки Oxygene будуть використовувати технологію Li-Fi (Light Fidelity — двонаправлену, високошвидкісну бездротову технологію) для зв’язку з іншими автомобілями і «розумними» пристроями дорожньої інфраструктури.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: