Новий автономний автомобіль Toyota може «бачити» на 200 метрів навколо
8 Січня , 2018
Panasonic представила екзоскелет власної розробки
8 Січня , 2018

Голландія планує побудувати в Північному морі штучний острів з найпотужнішими вітропарками

TenneT, один з найбільших в Голландії постачальників електроенергії, планує побудувати в Північному морі «острів вітрових парків», який буде служити оперативним центром для мережі прилеглих офшорних електростанцій з потужностями, набагато більшими, ніж будь-які існуючі вітроенергетичні об’єкти.

План, який перебуває на заключних етапах проектування, передбачає будівництво штучного острова площею 5-6 квадратних кілометрів на піщаній мілині Доггер-Банку, розташованої в 125 км від східного узбережжя Англії.

Енергогенеруючий хаб буде передавати електрику підводним кабелем у Великобританію і Нідерланди, а пізніше до нього планується підключити Бельгію, Німеччину і Данію.

TenneT поділився результатами недавнього дослідження, згідно з яким така система може бути на мільярди євро дешевше, ніж звичайні вітрові парки з інфраструктурою, що включає транснаціональні силові кабелі.

Інноваційний проект покликаний підтримати прагнення зробити офшорну вітроенергетику дешевшою, оскільки турбіни витісняються все далі і далі від узбережжя на більш незручні і дорогі місця, в той час як прибережні території практично повністю зайняті.

«Вкрай важливо, щоб вітрова енергетика продовжила шлях зниження витрат, – зазначає Роб ван дер Хаг, керуючий офшорним підрозділом TenneT. – Логічно, що ми дивимось на райони, розташовані далі від берега».

Більш докладний план з прорахунками рентабельності нідерландська компанія обіцяє випустити протягом 2018 року у формі дорожньої карти. Якщо все складеться вдало, острів зможе почати функціонувати в 2027 році. Попередня розрахункова вартість проекту складає 1,5 млрд євро.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: