Створено перший ендуро велосипед, надрукований на 3D-принтері
18 Листопада , 2017
В Арізоні почали виливати п’яте дзеркало найбільшого оптичного телескопа
18 Листопада , 2017

Гнучкі сонячні батареї на брезентовій тканині генерують 120 Вт на м2

Tarpon Solar займається розробкою покриттів з брезенту з інтегрованими в нього фотоелементами. На думку компанії, такий продукт користуватиметься попитом, оскільки для нього знайдеться маса застосувань – затінення для патіо в ресторані, навіс над басейном, всілякі намети, тенти і тимчасові укриття – це лише кілька з десятків доступних варіантів.

Крім того, такий матеріал також може бути включений в дизайн пасивних будинків, роблячи їх ще більш автономними. Але головною перевагою продукту є можливість вироблення електрики в місцях, які складно обладнати традиційними сонячними панелями.

энергогенерирующая ткань солнечная

Tarpon Solar – це компанія з Норвегії, що використовує в своїй продукції обладнання для виробництва гнучких сонячних панелей шведської фірми Midsummer, технологія якої нещодавно зайняла перше місце в конкурсі MTI Technology Award. Вона виготовляє фотоелементи на основі CIGS мідно-індій-галій-селенового складу, які, на відміну від більшості інших плівкових сонячних елементів, не містять токсичний кадмій. До числа переваг фотоелементів CIGS розробники відносять порівняно високу ефективність, низьку вагу, довговічність і підвищену гнучкість.

парусина с солнечными элементами

Брезентові сонячні батареї здатні генерувати близько 120 Вт на квадратний метр. У Tarpon Solar кажуть, що кожен комплект матеріалу виконується на замовлення, тому тип волокна і товщина тканини можуть змінюватись в залежності від заданих характеристик. На сайті компанії повідомляється, що покриття створюються шляхом ламінування матеріалів, які використовуються у парусній промисловості.

ламинированная солнечная батарея на брезенте

Раніше ми повідомляли, що в Австралії розробили недорогий метод друку гнучких сонячних панелей електронними чорнилом на прозорому пластику, який дозволяє випускати «сонячну тканина» за ціною 10 доларів за 1 метр квадратний.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: