Холдинг «Швабе» розробив лазер для навігаційних систем
11 Квітня , 2017
Little Green Machine II – найменший в світі суперкомп’ютер на сьогоднішній день
11 Квітня , 2017

Гнучкі і прозорі дисплеї майбутнього можуть бути зроблені на основі тонкого срібного шару

Читаючи ці рядки, ви, швидше за все, дивитесь через або на найтонший шар оксиду олова-індія (indium tin oxide, ITO), крихкого керамічного матеріалу, що має досить високу електричну провідність і є прозорим. Цей матеріал використовується зараз у виробництві практично всіх екранів, починаючи від величезних екранів телевізорів і закінчуючи невеликими екранами мобільних телефонів. Основна проблема з цим матеріалом полягає в тому, що індій не існує в природі в чистому вигляді, він виходить в якості побічного продукту при очищенні інших металів. Це, в свою чергу, робить індій відносно дорогим, і вчені різних країн вже досить давно займаються пошуками альтернативних варіантів.
Однією з найбільш прийнятних альтернатив використанню оксиду олова-індія є використання срібної плівки малої товщини, при якій срібло має високу прозорість. Розробкою цього варіанту займається група професора Джей Гуо (Jay Guo) з Мічиганського університету. Цим ученим вдалося знайти рішення основної проблеми, яка виникає при спробах розкатати срібло в плівку, товщиною в сім нанометрів. При настільки малій товщині, саме срібло веде себе не дуже добре, цей матеріал починає утворювати “острівки”, які мають велику товщину.
Вченим вдалося вирішити описану вище проблему, додавши в чисте срібло невеликий відсоток алюмінію або міді. “Ці добавки зіграли буквально чарівну роль” – розповідає професор Джей Гуо, – “Їх наявність ніяк не відбилась на електричних властивостях матеріалу, проте, завдяки їм, нам вдалося отримати найтоншу срібну плівку з абсолютно гладкою поверхнею”.
Отримана срібна плівка, крім високої електропровідності і прозорості, ще й гнучка. Її можна наносити на гнучку основу без необхідності нагрівання її до відносно високої температури, що кардинально знижує кількість виробничого браку.
Однак, на думку деяких експертів, не варто чекати швидкої появи в найближчому майбутньому нових “срібних” екранів. “Технології, в яких використовується оксид олова-індія, вже досить відпрацьовані і перевірені часом” – розповідає професор Джей Гуо, – “І поки в світі, реально, не виникне нагальна потреба у гнучких дисплеях, всі будуть використовувати ITO, незважаючи на деякі проблеми з цим матеріалом”.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline