Камера нового типу дозволить автомобілям-роботам бачити, що знаходиться за кутами і перешкодами
22 Жовтня , 2017
Об’єднані Арабські Емірати призначили першого в світі «міністра штучного інтелекту»
23 Жовтня , 2017

Гнучкі автономні робозмії нададуть допомогу в пошуково-рятувальних роботах

Команда дослідників Вустерського політехнічного інституту — WPI (штат Массачусетс) отримала грант на суму 400 тис. доларів від Національного наукового фонду США на створення змієподібного робота, здатного переміщатись серед завалів і в замкнутих просторах при ліквідації наслідків стихійних лих.

В рамках цього проекту вчені WPI створюють м’яких роботів, виготовлених із силіконової гуми. Вони складаються зі з’єднаних між собою модулів, кожен з яких має свої трубки, клапани, пневматичні приводи, інтегровані датчики і блоки керування.

Кожен сегмент м’якого робота здатний робити свої власні рухи. Загалом, рух робозмії являє собою послідовну комбінацію окремих рухів кожного модуля.

М’які роботи – значний крок вперед у порівнянні з їх жорсткими побратимами, які можуть пошкодити об’єкти (або самих себе) при випадковому зіткненні. М’які роботи повністю позбавлені цього, тому що не мають дискретних суглобів. Вони безперервно згинаються, що робить їх більш маневреними – особливо на крутих поворотах і в тісних завалах.

Нещодавно вчені WPI створили прототип м’якого змієподібного робота, якого вони на замовленням обладнали датчиками деформації. Вони дозволяють роботу з високою точністю контролювати форму і положення свого тіла – наприклад, огинаючи уламки під час руху, або в положенні лежачи на спині. Як тільки робот усвідомлює конфігурацію свого тіла, він починає краще контролювати свої рухи.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: