Китай розробляє багаторазовий військовий космоплан
10 Березня , 2018
Імпланти з золота і титану повернули зір сліпим мишам
11 Березня , 2018

Гіперзвукові амбіції Google допоможуть реалізувати Hyperloop і здешевити геотермальну енергію

 

Google проводить дослідження у сфері гіперзвукових технологій, які, як передбачається, допоможуть зменшити вартість геотермальних установок і збільшити швидкість створення тунелів. Також компанія може бути зацікавлена в придбанні вашингтонського стартапу HyperSciences, у якого вже є певні напрацювання у цій сфері.

У січні Google підписала угоду з Дослідницьким центром Еймса, який належить NASA і розташований в Кремнієвій Долині. В договорі йдеться: «підрозділ компанії Google проводить концептуальне дослідження надзвукових траєкторій в режимах абляції на високих числах Рейнольдса», а NASA, зі свого боку, «виконає аналіз проходу снаряду через щільні шари атмосфери».

Термін «гіперзвуковий» позначає все те, що може рухатись в п’ять або більше разів швидше швидкості звуку, і зазвичай застосовується по відношенню до надшвидкісних літальних апаратів або зброї (наприклад – гіперзвуковх крилатих ракет).

Однак, згідно з профілем одного зі співробітників компанії на сайті LinkedIn, більш імовірно, що дослідницький центр Google працює над проектом, більше сфокусованим на енергетиці, ніж на аерокосмічній галузі і тим більше – на військовій.

У США вже існує одна компанія, яка займається поновлюваними джерелами енергії із застосуванням гіперзвукових технологій. Це проект під назвою «HyperSciences», який реалізовується фахівцями Університету Вашингтона. Компанія конструює нову систему буріння, яка вистрілює бетонними снарядами зі швидкістю понад 2 км/с, що значно полегшує просування бура. Стверджується, що подібні установки здатні прокладати глибокі свердловини в 10 разів швидше, ніж будь-яка інша існуюча бурова система, і можуть зробити геотермальну енергію доступною в будь-якій точці земної кулі.

У заяві для IEEE Spectrum, яке зробив засновник і головний виконавчий директор HyperSciences Марк Рассел сказано: «Ми проводили деякі спільні роботи з [Google]». Також він додав, що поділиться більш детальною інформацією про плани компанії трохи пізніше.

Заснована в 2015 році HyperSciences вже отримала понад 2,8 млн доларів у першому раунді венчурного фінансування, а також близько 1 млн доларів від інкубатора Shell’s GameChanger. В даний час проводиться наступний етап залучення інвестицій обсягом 1,9 млн доларів.

Батьківська компанія Google – Alphabet – раніше почала активні розробки в геотермальній енергетиці. Так, минулого літа вона запустила компанію Dandelion, яка зараз займається опаленням приватних будинків у штаті Нью-Йорк за допомогою теплових насосів. Dandelion використовує устаткування, яке качає воду з пластикових труб під землю на глибину 150 метрів, де грунт має постійну температуру 10°С. Потім ця підігріта (або охолоджена – залежно від ситуації) вода використовується для опалення будинків взимку або охолодження їх влітку.

Технологія, над якою працює HyperSciences, повинна зробити доступними більш високі температури шляхом подальшого поглиблення під землю (до 7 км). Для швидкого і ефективного створення таких свердловин кожні кілька секунд бетонний снаряд вистрілюється в шахту на швидкості 5 Махів за допомогою вибухової суміші повітря і дизельних парів. Після удару снаряд випаровується, попутно руйнуючи тверду породу.

В якості теплоносія в таких системах планується використовувати не воду, а силіконове масло, яке, знову ж таки, по пластикових трубах буде доставлятися на поверхню. Нагорі це тепло буде утилізуватися, наприклад, за допомогою термоелектричних генераторів, що виробляють електроенергію за рахунок різниці температур. HyperSciences каже, що такі установки будуть більш ефективними, ніж сонячні панелі або вітряні турбіни, а вироблена ними електрика буде навіть дешевшою, ніж у вуглеводневих електростанцій.

Крім того, HyperSciences розробляє систему для створення тунелів, яка використовує ту ж гіперзвукову технологію. Автори проекту запевняють, що вона буде в 5 разів дешевшою, ніж будь-який інший існуючий аналог, а також дозволить прокладати підземні магістралі в 2,5 рази швидше.

З придбанням HyperSciences Google може стати серйозним конкурентом для The Boring Company та Ілона Маска, який всіма силами намагається здешевити і збільшити швидкість прокладки тунелів для надзвукових вакуумних потягів Hyperloop.

У свою чергу для NASA, співпраця з Google дає можливість задіяти базу даних, яка зберігає інформацію про входження космічних кораблів в атмосферу Землі, і провести симуляції руху різних гіперзвукових ракет.

Поки це все припущення і гіперзвукові дослідження Google можуть не мати нічого спільного з HyperScineces. Проте, Google відмовився коментувати можливість будь-яких взаємин зі стартапом і заявив, що періодично співпрацює зі сторонніми дослідниками і компаніями, при чому це не передбачає обов’язкового інвестування в них або їх придбання.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: