Ультразвукове торнадо дозволяє піднімати у повітря великі предмети
29 Січня , 2018
“Квантовий коктейль” дозволить розробити нові технології зберігання даних
30 Січня , 2018

Гігроботи: роботи, яким не потрібна електрика

Південнокорейські вчені розробили новий тип крихітних роботів, яким для руху не потрібні ні двигуни, ні батарейки. Їм потрібна вода.

Ці роботи функціонують на вологості в навколишньому середовищі, поглинаючи вологу і отримуючи енергію з води.

Дослідники з Сеульського національного університету описали нових гігроботів у статті, нещодавно опублікованій в журналі Science Robots. Як відомо, мікроробототехніка значно розвинулася за останні роки і допомагає людям народжувати дітей, лікарям — ставити діагнози, а машинам їздити. Але є одна проблема: через свої розміри мікророботи відчувають проблему з енергією, так як на них можна помістити достатню малу кількість джерел енергії.

Для вирішення цієї проблеми корейські вчені вирішили використовувати міждисциплінарний підхід, схрестивши механіку з біологією стовбурових клітин, а також з ботанікою.

«Більшість рухів рослин гідравлічні за своєю природою, — йдеться в статті. — Просте перенесення рідини усередину і назовні рослини створює рух»

Але для роботів потрібні надійність і стабільність. Роботи повинні рухатись в заданому напрямку і при цьому їхні рухи повинні бути передбачувані. Учені для цього збудували каркас з гігроскопічного поліетиленоксиду з нановолокнами різної щільності. За допомогою такого матеріалу вони створили гігробота, який починає рухатися на вологій поверхні зі швидкістю, достатньою для здійснення практичних завдань. Дослідники також змогли адаптувати бота до вологості різного рівня за допомогою поєднання різних нановолокон.

З практичної точки зору такі роботи можуть стати в нагоді в медицині і у військових питаннях, тобто там, де відсутність теплової сигнатури від роботи електрики може бути перевагою по різних причинах.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: