Компанія Fujitsu розробила найефективніший теплопровідник
5 Січня , 2018
Термоелектричні генератори, що працюють при кімнатній температурі, скоро стануть реальністю?
6 Січня , 2018

Гігантський автономний гідролітак знизить в 2 рази вартість трансокеанських авіаперевезень

Через два роки після Другої світової війни мільярдер Говард Хьюз особисто підняв в повітря своє транспортне судно “Hughes H-4 Геркулес”, що стало першим і єдиним польотом найбільшого гідролітака з будь-коли побудованих і тривав не більше однієї хвилини. Тепер, через 70 років, американський стартап випробовує нову концепцію апарату, який може стати гігантським дроном, здатним перевозити 109 тонн вантажу через океани, в автономному режимі приводнятись і розвантажуватись в портах по всьому світу.

Стартап Natilus був заснований у 2014 році з метою будівництва великих вантажних безпілотних літальних апаратів для міжконтинентальної доставки товарів, вартість якої була б в 2 рази нижчою рейсів пілотованих літаків і в 17 разів швидшою кораблів. У грудні Natilus планував випробувати можливості невеликого прототипу з 9-метровим розмахом крила в затоці Сан-Франциско, але випробування довелось перенести. Тестування над водою, що проводиться під ретельним наглядом Федеральної авіаційної адміністрації, покладе основу для повноцінних льотних випробувань в 2018 році.

«Перший політ буде відбуватись за традиційною схемою льотних випробувань загальної авіації, який включає в себе зліт з водної поверхні і підйом на висоту до 200 футів, а потім круїз, спуск і посадку», – говорить Олексій Матюшев, генеральний директор і співзасновник Natilus.

Гигантский грузовой беспилотный гидроплан Natilus

Перші етапи льотних випробувань стануть початком для напівавтономних, а потім повністю автономним польотів, в яких автопілот дрона здійснить навігацію за маршрутом, встановленим оператором. Відмовляючись від пілотів-людей, «Натилус» хоче створити модернізований літак з одним двигуном і великим простором для реактивного палива або вантажу.

Natilus сподівається продавати свої безпілотні літальні апарати великим компаніям з доставки і логістики, таким як Atlas Air (партнер Amazon), UPS та DHL з тим, щоб захопити глобальний ринок вантажних перевезень обсягом $15,5 млрд.

Транспортная летающая лодка-бесппилотник

«Безпілотні гідролітаки можуть уникнути багатьох проблем безпеки та управління повітряним рухом, які можуть виникати у дронів, що літають над сушею, – каже Санджив Сінгх, дослідник з робототехніки Університету Карнегі Меллона. – Якщо мені доведеться втратити свої контейнери над океаном, це не найгірше місце у світі, тому що не загинуть люди, і все застраховано».

Перед виходом на транс-тихоокеанські маршрути, до 2020 року Natilus планує побудувати і випустити на ринок невеликий дрон, який зможе перевозити близько 2 тонн і працювати між регіональними аеропортами. Такі безпілотні літальні апарати можуть дозволити компаніям відкривати нові авіамаршрути між містами з невеликими обсягами вантажів.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: