Астронавти випробували місячне рятувальне обладнання на морському дні
16 Липня , 2017
Найшвидший квадрокоптер в світі
17 Липня , 2017

Генетично модифіковані бабки-кіборги готуються стати шпигунами

В дослідницькому центрі Janelia, штат Вірджинія вчені лабораторії Драпера і медичного інституту Говарда Хьюза завершили випробування генетично модифікованої бабки-кіборга, яку вони охрестили DragonflEye. Це вже далеко не перший подібний експеримент з бабками.

Комаха обладнана «рюкзаком» розміром з ніготь, де знаходиться електронна апаратура, що працює від крихітних сонячних панелей. Політ DragonflEye контролює оператор.

DragonflEye

Бабку-кіборга планується використовувати в якості керованого запилювача, для транспортування невеликих вантажів, а також у шпигунських цілях. DragonflEye під силу потрапити в такі місця, куди не потрапити звичайним дронам, що підтвердилось успішною серією експериментів.

Щоб створити DragonflEye, вченим довелося генетично модифікувати нервову систему бабки, «навчивши» її реагувати на світлові імпульси. Для цього в неї ввели «світлочутливий» ген – ospins, який під впливом світла активує нейрони.

Отриманий від оператора сигнал надходить на інтерфейс, розташований в «рюкзаку» бабки, звідки вже в обробленому вигляді він передається на крила, і комаха летить в потрібному напрямку.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: