Еластичні «розумні рукавички» розпізнають жести з рекордною точністю
27 Липня , 2019
Створений неймовірно ефективний опріснювач на сонячній енергії
28 Липня , 2019

Франція створить космічні бойові лазери

Воєнізація космосу стає актуальним питанням на порядку денному — тепер і Франція заявляє про плани розміщення зброї на орбіті. Європейські супутники з бойовими лазерами можуть відправитися в небо вже до кінця 2020-х років. Початкові плани включають в себе створення лазера і космічних апаратів малого класу для засліплення ворожих супутників.

Міністр оборони Франції Флоранс Парлі озвучила стратегію розвитку космічної оборони країни. Власну орбітальну групу від дій потенційного противника планується захищати за допомогою лазерів. Вони будуть «засліплювати» ворожі апарати спрямованим на них імпульсом виводячи з ладу засоби навігації та спостереження. Бойові лазери будуть розміщуватися або на звичайних супутниках в якості засобів самооборони, або на патрульних наноспутниках. Знищення камер і давачів ворожого апарату більш актуальне, ніж його фізичне руйнування, так як не створює великої кількості сміття, хоча такий варіант теж розглядався. Загальна концепція системи, а також перші прототипи лазерів і їх носіїв повинні бути готові до 2025 року, а повністю в робочому стані розгорнуті до 2030 року. Як повідомляє Cnet, ця стратегія є частиною програми з розвитку космічних збройних сил Франції, створених кількома місяцями раніше президентом Еммануелем Макроном.
До кінця XX століття протисупутниковою зброєю володіли дві країни — США та СРСР, згодом Росія. Також, лише ці держави розробляли збройні космічні апарати. Проте менше ніж через десять років після Міленіуму виявилося, що Індія і Китай вже мають власні системи враження орбітальних апаратів. Піднебесна в якості випробування збила свій супутник в 2007 році, а Індія провела аналогічний експеримент в березні 2019. Уламки мішені останніх випробувань і досі загрожують МКС. На додаток до цього, Росія активно випробовує супутники-інспектори, які, імовірно, можуть не тільки зближатися і обстежувати, але і виводити з ладу ворожі космічні апарати. Однією з їх цілей на орбіті був французький супутник. У червні 2019 року країни НАТО оприлюднили свою об’єднану стратегію протидії космічним загрозам.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: