Tesla почала прийом замовлень на сонячну черепицю
11 Травня , 2017
Створено перший реактивний двигун, повністю виготовлений за допомогою технології тривимірного друку
11 Травня , 2017

Fortis Tool Arm – третя механічна “рука”, що дозволяє людині оперувати важким і громіздким інструментом

Колись ми розповідали нашим читачам про “третю механічну руку”, яка дозволить перетворити будь-якого музиканта-барабанщика в справжнього віртуоза своєї справи. Щось подібне зробили і фахівці відомої компанії Lockheed Martin, тільки створена ними “третя рука” Fortis являє собою щось на зразок додаткового пасивного екзоскелету, що дозволяє людині оперувати важким і громіздким інструментом, вагою до 25 кілограм, тривалий час практично не відчуваючи втоми в руках.


Конструкція екзоскелету Fortis була розрахована таким чином, що вага інструменту перерозподіляється і через спеціальну опору “йде в землю”, оминаючи тіло людини. Це, як згадувалося вище, дозволяє людині працювати довгий час практично не відчуваючи втоми. Більше того, людина за допомогою Fortis може працювати інструментом під такими незручними кутами, під якими вона не змогла б його навіть і утримати за допомогою лише сили своїх рук.
Розробка екзоскелету Fortis спочатку проводилась на замовлення Збройних сил для полегшення тягаря солдатів, яким дуже часто доводиться носити важкі вантажі на великі відстані. Розробка виявилась настільки вдалою, що її почали використовувати на суднах військового і цивільного флоту, а ще пізніше вона була перероблена для використання у промисловому виробництві і в будівництві.
При роботі з “рукою” Fortis Tool Arm людям, які її використовують, потрібно дотримуватись особливої обережності і неухильно дотримуватись правил техніки безпеки. Відсутність відчуття ваги і потужності інструменту кілька разів зіграла злий жарт під час випробувань, робітники втрачали пильність, робили неправильні дії “невагомим” інструментом, в результаті чого сила “віддачі” прямувала в ту сторону, яку не могла компенсувати хитромудра конструкція.
Тим не менш, експлуатація екзоскелету Fortis Tool Arm в промислових умовах приносить величезну користь. Крім того, що робітники відчувають меншу втому, вони демонструють більш високу продуктивність праці, що призводить до підвищення якості виконаних робіт і зниженню кількості виробничих травм.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: