У Каліфорнії планують заборонити автомобілі з ДВЗ до 2040 року
11 Грудня , 2017
Boeing впевнений, що зможе обігнати SpaceX на шляху освоєння Марса
12 Грудня , 2017

Флоту Китаю загрожують медузи…

У одного з найпотужніших військових флотів світу – ВМС Китаю з’явився ворог, у якого відсутні мозок і навіть хребці. Мова йде про зграї гігантських медуз, які у великих кількостях потрапляють в систему охолодження корабельних силових установок, виводячи їх з ладу.

З цієї причини інженери НДІ океанів і рибальства (р. Далянь, провінція Ляоин) розробляють подрібнювач медуз, який стане нездоланним бар’єром на шляху морських безхребетних. Пристрій являє собою сітку з комірками, покритими сталевими лезами. Буксирувана кораблем, вона розрізає на дрібні шматочки зграї медуз, очищаючи шлях йдучим позаду великим судам.

Стрімке зростання популяції медуз – проблема не тільки ВМС Китаю. Іноді досягаючи розміру великого крісла, вони створюють небезпеку для великих промислових об’єктів і, насамперед, АЕС, де морська вода використовується в якості холодоагенту. Величезна кількість медуз буквально перетворює воду в желе, виводячи електростанції з ладу. Так на Філіппінах мільйони людей залишилися без електрики в результаті відключення електростанції потужністю 1000 мВт через попадання в систему охолодження 50 тонн медуз.

За іронією долі Китай сам створив собі цю проблему, знищуючи щорічно до 100 млн. акул, які харчуються медузами. Вибуховому зростання їх популяції також багато в чому сприяє понадлімітний лов риби — частка Китаю на світовому ринку морепродуктів становить 35 %.

МедузыДжерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: