До 2022 року загальна потужність сонячних електростанцій буде вдвічі вища, ніж у АЕС
25 Серпня , 2017
100 діагнозів за 4,8 секунди: звичайні будні роботи медичного ШІ
25 Серпня , 2017

Florence – найбільший астероїд, який зблизиться із Землею найближчим часом

Астероїди і метеорити постійно падають на Землю, але, на щастя, найбільші з них мають розміри кілька метрів і не можуть стати причиною масштабних катастроф. Але через не дуже тривалий час неподалік від Землі пройде справжній “монстр”, астероїд, розміром 4.4 кілометри. І такий розмір зробить астероїд Florence найбільшим з усіх навколоземних об’єктів (near-Earth object, NEO), які НАСА відстежує протягом майже 20 років.
НАСА і космічні агентства інших країн почали відстежувати потенційно небезпечні космічні об’єкти з 1998 року. По ідеї, таке відстеження повинно дати людству досить часу для того, щоб атакувати астероїд ракетами, послати до нього космічні апарати для зміни його траєкторії або, в крайньому випадку, відправити на астероїд Брюса Віліса з його командою. За весь час було ідентифіковано понад 16 тисяч NEO-об’єктів і серед них не було виявлено жодного, який представляє собою об’єкт підвищеної небезпеки. Проте, випадок з Челябінським метеоритом, розмір якого складав близько 20 метрів, показав, що не всі об’єкти вдається відстежити і що навіть такий невеликий метеорит може завдати досить серйозної шкоди.
Серед всіх досліджуваних НАСА NEO-об’єктів 880 мають розміри до 1 кілометра і більше. І якщо астероїд Florence, розмір якого дорівнює 4.4 кілометра, зіткнеться із Землею, це буде означати не тільки кінець людської цивілізації, але і людей як виду. На щастя для нас зіткнення астероїда Florence з Землею можна не очікувати протягом найближчих 500 років. Хоча цей астероїд пройде повз Землю 1 вересня цього року, відстань між ним і Землею буде становити 7 мільйонів кілометрів, що у 18 разів більше відстані від Землі до Місяця.
Траектория Земли и астероида Florence #2
Астероїд Florence можна буде бачити з поверхні Землі навіть в невеликі телескопи, астрономи планують використовувати цей час з максимальною ефективністю. Працюючи в парі, радарна система Goldstone Solar System Radar в Каліфорнії і радіотелескоп обсерваторії Аресібо в Пуерто-Ріко проведуть радарне сканування астероїду Florence і складуть карту його поверхні з роздільною здатністю  10 метрів.
Дещо більша загроза для Землі виникне в жовтні цього року, коли астероїд 2012 TC4 пройде на відстані 50100 кілометрів від Землі, що складає 0.13 від відстані між Землею і Місяцем. Розмір астероїду 2012 TC4 складає 15 метрів, і навіть зіткнення з ним не викличе жодних фатальних для людства наслідків.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline