Apple почала розробку власних GPU для майбутніх iPhone
7 Квітня , 2017
У Advanced Tactics розробили літаючу «труну на коліщатках»
7 Квітня , 2017

Фізики навчилися опріснювати воду за допомогою решета з графена

Вчені створили графеновое сито, здатне перетворювати морську воду в питну.

Група дослідників з Манчестерського університету під керівництвом Рауля Нера і за участю лауреата Нобелівської премії Андрія Гейма описала в журналі Nature Nanotechnology методику, що дозволяє контролювати діаметр пор у мембранах з оксиду графена.

krokodil-utashhil-shhenka-na-glazah-u-hozyaina-quibbll-1

© The University of Manchester

Використовуючи спеціальне решето з графена, яке пропускає молекули води, але не іони натрію, хлору і інші компоненти солей, подібна технологія може застосовуватись для перетворення морської води в прісну, повідомляє Популярна Механіка.

Ключ до створення такої мембрани — в строго вивіреному розмірі пор: вони повинні бути досить великими, щоб пропускати молекули води, але занадто малі для іонів солей і інших забруднювачів.

«Нам вперше вдалося показати, що графен можна перетворити в мембрану з порами фіксованих розмірів. Крім цього, ми продемонстрували, що можемо збільшити їх до великих розмірів і почати масове виробництво подібних структур з порами потрібних нам діаметрів», — Рауль Нер, Манчестерський університет, велика Британія.

Проблема доступу до води стає все більш гострою для Землі – за оцінками ООН, до 2025 року більше 14% жителів планети відчуватимуть труднощі з доступом до чистої питної води.

krokodil-utashhil-shhenka-na-glazah-u-hozyaina-quibbll-2

За даними ООН, кожна шоста людина в світі страждає від нестачі прісної води

На сьогоднішній день для опріснення морської води використовуються перегінні установки і фільтри зворотного осмосу, однак обидві ці технології вимагають істотних витрат енергії До того ж, подібні системи очищення швидко засмічуються і приходять в непридатність. Все це робить опріснення безглуздим з економічної точки зору.

У терміна «оксид графену» немає чіткого визначення: під ним розуміють частинки графену з приєднаними всередині вуглецевої структури або по краях,  кисневмісних груп атомів. Виробництво таких матеріалів — перспективна галузь промисловості, яка швидко розвивається.

Ціни на такі матеріали зараз можна порівняти з цінами на дорогоцінні метали, але вони постійно знижуються; експерти пророкують зростання ринку оксиду графену на 50% у рік, число виробників постійно збільшується. Це дозволяє сподіватись на радикальне здешевлення оксиду графена в найближчому майбутньому, що дозволить використовувати цей матеріал в фільтрах для опріснення води в бідних країнах.

Крім створення мембран для опріснення морської води,  оксиди графена знаходять все більш широке застосування в медицині і фармакології і вже використовуються для очищення води від радіонуклідів і очищення повітря.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline