Українські стартапери розробили безкоштовну панель управління сервером та хостингом
10 Серпня , 2017
Батарейка, що зарядається від людської слини
10 Серпня , 2017

Фізикам вперше вдалось отримати чіткий і детальний спектральний “відбиток” антиматерії

Група дослідників з ALPHA Collaboration, до складу якої входить 50 вчених-фізиків з 17 різних наукових установ, зробила важливий крок, який значно просуне вперед галузь досліджень антиматерії. Їм вдалося зняти саму чітку і детальну на сьогоднішній день картину спектральних ліній атомів антиматерії, що, в свою чергу, дозволить їм знайти відповіді на деякі з фундаментальних питань.
“Спектральні лінії для хімічних елементів є аналогом відбитків пальців людини” – розповідає Майкл Хайден (Michael Hayden), професор фізики з університету Саймона Фрезера (Simon Fraser University), – “Кожен хімічний елемент має свій власний унікальний образ спектральних ліній”.
Однак, згідно наявних теорій, речовина і антиречовина, які є дзеркальними відображеннями один одного, повинні мати однакові образи спектральних ліній. І протягом досить довгого часу вчені намагалися зіставити образи спектральних “відбитків” речовини і антиречовини. На жаль, їм не вдавалось зробити це з належною точністю через технічні проблеми, пов’язані з отриманням і зберіганням антиречовини.
Група ALPHA Collaboration займається вивченням антиводню, антиподу звичайного водню. І не так давно цим вченим вдалось отримати достатньо точний спектральний образ атомів антиводню, який досить точно відповідає спектральному образу нормального водню. Найближчим часом учені планують збільшити роздільну здатність проведених ними експериментів для того, щоб провести пошуки самих незначних невідповідностей спектральних відбитків.
Эксперимент по изучению антиводорода
Свої експерименти вчені ALPHA Collaboration проводять в лабораторіях CERN в Женеві. В ході цього експерименту атоми водню опромінюються мікрохвильовими променями, частота яких знаходиться в діапазоні, що використовується для супутникового зв’язку. Всі атоми антиводню демонструють аналогічну поведінку, повністю поглинаючи або посилюючи випромінювання суто певних частот.
“Однією з проблем, з якою стикаємось ми і стикаються всі науковці, що вивчають антиматерію, є те, що атоми антиматерії і звичайної матерії взаємно знищуються при контакті один з одним” – розповідає Юстіне Мюніх (Justine Munich), один з дослідників, – “Тому ми не можемо просто помістити атоми антиводню в окремий контейнер, вони зберігаються, спійманими в пастку спеціальної магнітної ємності”, що значно ускладнює проведення експериментів”.
“Ми маємо можливість створювати антиречовину у нас в лабораторії в мізерних кількостях, і на жаль, ми не можемо накопичити антиречовину в достатніх кількостях з міркувань безпеки” – розповідає Майкл Хайден, – “Проте, і ті крихти антиводню, з якими ми працюємо, можуть розповісти нам багато нового про природу антиматерії і про Всесвіт, в якому ми живемо”.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline