Через кілька місяців в Дубаї почнуться випробування першого безпілотного літального таксі
5 Вересня , 2017
Створений новий тип пристрою квантово-оптичної пам’яті, розмір якого у тисячу разів менше попередніх варіантів
6 Вересня , 2017

Фахівці НАСА провели перше увімкнення всіх бортових систем космічного корабля Orion

Фахівці компанії Lockheed Martin і американського космічного агентства НАСА вперше провели увімкнення всіх бортових систем космічного корабля Orion, включаючи бортові комп’ютери, датчики, лінії передачі інформації та елементи енергетичної системи. Зазначимо, що цей космічний корабель є одним з двох побудованих на сьогоднішній день, а знаходиться він зараз у приміщенні центру підготовки Neil Armstrong Operations and Checkout Facility Космічного центру НАСА імені Кеннеді.
Включення бортових систем космічного корабля є частиною програми його підготовки до тритижневої місії Exploration Mission-1 (ЕТ-1), яка запланована на 2019 рік. Безпілотний космічний корабель Orion буде запущений в космос за допомогою ракети Space Launch System і відправиться в бік Місяця. Під час польоту до Місяця і перебування на орбіті на висоті 64 тисяч кілометрів від її поверхні, буде проводитись тестування електроніки та інших систем космічного корабля.
Випробування в безпілотному режимі необхідні для перевірки роботи комп’ютерної системи корабля, яка повинна забезпечувати виконання 480 мільйонів інструкцій на секунду, обробити всі потоки вхідних даних і ствирити тисячі команд управління всіма системами корабля. При цьому робота системи буде проходити в умовах радіації, яка пронизує відкритий космічний простір, що може викликати збої в роботі обладнання. Крім цього також буде виконана перевірка системи збору сонячної енергії, яка виробляє електрику в кількості, достатній для постачання восьми середньостатистичних житлових будинків.
Космический корабль Orion #2
Під час тестового увімкнення всі системи корабля Orion були “обплутані” сотнями датчиків і точок знімання інформації, підключених до зовнішніх комп’ютерів. Ці комп’ютери дозволили інженерам оцінити здатність частин системи корабля обмінюватись даними, розподіляти енергію, виконувати команди центрального комп’ютера і багато іншого. Протягом наступних двох-трьох місяців до загальної системи корабля Orion поступово будуть підключені ще 55 компонентів та електронних вузлів, за допомогою яких буде реалізовано понад 400 зворотних зв’язків, апаратних і програмних “запобіжників”.
“Перше увімкнення дозволило нам провести тестові процедури, визначити “стан здоров’я” бортового комп’ютера, системи силової електроніки, датчиків і іншого устаткування космічного корабля. І все це є тільки початком складної підготовки Orion-а до його першого самостійного польоту” – розповідає Марк Кірезич (Mark Kirasich), менеджер програми Orion з боку НАСА, – “Тести всіх систем пройшли дуже добре і це є важливим етапом для реалізації наших планів досліджень далекого космосу”.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline