Airbus провела випробування безпілотної системи посадки
21 Грудня , 2017
“Нібулон” планує будувати 140-метрові судна
21 Грудня , 2017

FastFFF – 3D принтер, який друкує в 10 разів швидше, ніж інші принтери

Технології адитивного виробництва (тривимірного друку) чудово підходять для створення прототипів різних пристроїв, деталей і вузлів. Однак їх основним недоліком є мала швидкість друку. Для того, щоб надрукувати щось, розміром зі звичайну цеглу, може знадобитись кілька десятків годин часу. Проте, дослідники з лабораторії Laboratory for Manufacturing And Productivity Массачусетського технологічного інституту знайшли відповідне рішення, створений ними тривимірний принтер FastFFF може друкувати зі швидкістю, що в 10 разів перевищує швидкість друку найкращих комерційних принтерів.
Зазначимо, що дана робота проводилась дослідниками з Массачусетсу на замовлення від компанії Lockheed Martin. Прискорення роботи нового принтера FastFFF (fused filament fabrication) було отримане за рахунок використання декількох інноваційних рішень. Першим таким рішенням стало використання нової системи, що дозволяє рухати друкуючою головкою з більшою швидкістю, зберігши, при цьому, точність переміщень.
Другим рішенням стало використання нової системи подачі матеріалу для друку. У традиційних принтерах використовується два маленьких колеса, що просувають полімерну нитку до носика друкуючої головки. У новій системі використаний обертовий гвинтовий механізм, що дозволяє розвинути в 10 разів більше зусилля при подачі полімерної нитки.
І третьою інновацією стало вбудовування досить потужного лазера в друкуючу головку, що дозволяє нагрівати і плавити полімер, що подається з більшою швидкістю, що, в свою чергу, дозволяє полімеру набагато швидше випливати з носика друкуючої головки. Нова друкуюча головка має розмір, порівнянний з розміром комп’ютерної миші, а її швидкі переміщення забезпечують подвійні серводвигуни.
Дослідний зразок принтера FastFFF може друкувати зі швидкістю 127 кубічних сантиметрів матеріалу на годину, у той час, як звичайні принтери друкують зі швидкістю не більше 20 кубічних сантиметрів на годину. А при максимальній швидкості друку, що супроводжується втратою точності, принтер FastFFF друкує зі швидкістю 282 кубічних сантиметри за годину.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline