Самобалансуючий електромотоцикл Honda Riding Assist-e дебютує в Токіо
11 Жовтня , 2017
Дирижабль Airlander 10 буде використовуватись для вивчення космічного мікрохвильового фонового випромінювання
12 Жовтня , 2017

Facebook представила автономну VR-гарнітуру Oculus Go

Незважаючи на те, що компанія Facebook у недавньому минулому зіткнулась з серйозними юридичними проблемами через придбання компанії Oculus VR, Марк Цукерберг не має наміру здаватись і все ще планує зробити віртуальну реальність неймовірно популярною. З часом глава Facebook планує розширити аудиторію шанувальників даної технології до (!!!) одного мільярда користувачів. А зробити це буде простіше всього, випустивши якісний, але при цьому недорогий VR-шолом, яким і стане Oculus Go.

Oculus Go – це абсолютно автономний пристрій, якому не потрібне підключення до комп’ютера, ігрової консолі або потужного смартфону з великим екраном. Він здатен працювати сам по собі, без зайвих дротів і зовнішніх датчиків відстеження рухів. Гарнітура неймовірно легка, забезпечена еластичними ременями для кріплення до голови, а зовні покрита “дихаючою” тканиною. В ній використовуються особливі лінзи Френеля нового покоління, які здатні позбавити користувачів від door effect, через який видно темні проміжки між пікселями.

Роздільна здатність вбудованого в гарнітуру LCD-дисплея становить 2560 на 1440 пікселів. Для порівняння, у гарнітури Oculus Rift роздільна здатність складає 2160 на 1200 пікселів. В гарнітуру вбудований 3,5-міліметровий роз’єм, куди можна увіткнути навушники. Пристрій також забезпечений вбудованими в ремінь динаміками на той випадок, якщо у вас немає власних навушників. Звук видається об’ємний, щоб ви могли зрозуміти, з якого боку від вас розташоване його джерело у віртуальному просторі.

 

У комплекті з Oculus Go поставляється один контролер рухів під кодовою назвою Santa Cruz. Його рухи відслідковуються без зовнішніх камер і, судячи з перших демонстрацій, точність його позиціювання знаходиться на висоті. Гарнітура буде сумісна з бібліотекою ігор для Samsung Gear VR, а також з софтом, що випускаються компаніями Oculus і Facebook. Що ж стосується бібліотеки ігор для Oculus Rift – тут вам знадобиться дорожча модель гарнітури і потужний ПК. За допомогою Oculus Go можна грати виключно в простенькі мобільні VR-ігри, дивитись VR-відео і спілкуватись з друзями у віртуальному просторі.

Поза всяких сумнівів це буде доступний пристрій для знайомства з віртуальною реальністю. Посудіть самі: за Oculus Go просять 199 доларів! Так, за гарнітуру Gear VR просять лише 99, але не забувайте, що вам знадобиться придбати ще й потужний смартфон доларів за 500. А тут заплатив дві сотні і радій життю. Поки Facebook нічого не говорить про залізну начинку пристрою і тривалість його автономної роботи від акумулятора. Але в продаж Oculus Go повинна надійти вже на початку 2018 року.

Преміальна гарнітура Oculus Rift в комплекті з камерою відстеження рухів і двома геймпадами Touch, починаючи з цього дня, буде коштувати 399 доларів. Нижче ви також можете побачити відео з презентації Facebook, де анонсують новий додаток Oculus Dash, за допомогою якого користувачі зможуть взаємодіяти зі своїм комп’ютером.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline