Японія і Великобританія створять новітню ракету класу «повітря-повітря»
6 Грудня , 2017
В Австрії створили робочий прототип квантового роутера
6 Грудня , 2017

Facebook і Airbus будують безпілотники для роздачі інтернету

Питання створення доступного інтернету в будь-якій частині світу обговорюється не перший день. І багато компаній (включаючи Google і Amazon) пропонували безліч рішень для того, щоб втілити цю ідею в реальність. З черговою подібною ініціативою нещодавно виступила компанія Facebook, яка спільно з виробником аерокосмічної техніки Airbus планує створювати висотні супутникові безпілотні літальні апарати (HAPS). І ця ідея цілком може увінчатися успіхом.

Справа в тому, що Facebook і Airbus об’єднались не просто так, а для того, щоб спільно лобіювати перед Міжнародним союзом електрозв’язку питання розширення спектру частот, які можна буде використовувати для висотних псевдосупутників. Це допоможе розпочати процес виробництва новітньої техніки, не обмежуючись поточними регламентом. Є і ще одна причина для об’єднання компаній: обидва гіганта виробляють автономні безпілотні літальні апарати, які працюють на сонячних батареях. Крім того, Facebook зацікавлена в тому, щоб зайняти нішу постачальника послуг зв’язку, а Airbus має величезний досвід і парк майже готової для цього техніки. Принаймні готової для того, щоб почати тестові запуски.

Airbus вже проводить випробування безпілотників з Т-подібним хвостом Zephyr UAV, а представники Facebook нещодавно заявляли про успішно проведені польоти безпілотника Aquila UAV, що працює на сонячних батареях потужністю 5000 Вт. Контроль за польотом здійснює диспетчерський центр чисельністю 12 осіб. Як повідомила прес-служба Facebook,

«Ми об’єднались з Airbus, щоб збільшити спектр частот для висотних псевдосупутників, запропонувати поправки до міжнародних авіаційних правил для їх використання і довести, що HAPS чудово підходить для роздачі інтернету в важкодоступних районах. У разі успіху, результати співпраці ми будемо готові представити в рамках Всесвітньої радіокомунікаційної конференції, яка пройде в жовтні 2019 року».

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: