Ілон Маск: одного разу ми прийдемо до нескінченних багаторазових запусків
7 Липня , 2017
Розроблено пластир з мікроголками, що замінюють шприц
8 Липня , 2017

Енергія вітру стала дешевшою, ніж горючі види палива

З’явились нові данні та прогнози по здешевленню відновлювальної енергії.

Бен Крістенсен, що займається прогнозуванням витрат на розвиток напрямку вітроенергетики компанії Siemens, поділився тим, що офшорна (або морська) вітроенергетика Європи досягла показників на 3-4 роки раніше запланованого терміну, вийшовши на рівень витрат в 100 євро на вироблений МВт·год електроенергії. Іншими словами, зведення офшорних вітряних ферм тепер може проводитись без державних субсидій, так як вони стали економічно ефективними і без додаткової підтримки, повідомляє портал Futurism.

Експерт відзначає, що за останні три роки спостерігається різке зниження вартості видобутку енергії з вітру. З 2014 року показник впав на 27 відсотків. Згідно економічного аналізу, проведеного аналітичною компанією Lazard в 2016 році, вітряні енергетичні джерела стали дешевше або еквівалентні витратам на утримання електрогенераторів, що працюють на вугіллі, ядерних реакторів, а також сонячних батарей, встановлених на дахах будівель.

Деякі аналітики індустрії прогнозують ще більший спад у вартості такої електроенергії і говорять про цифри 75 і 62 євро за вироблений МВт·год. Однак кінцевий показник, як відзначають експерти, буде залежати від подальшого розвитку технологій виробництва турбін, кабелів і конвертерів. Наприклад, очікується, що морські вітряні ферми Siemens Gamesa і MHI Vestas будуть обладнані новими технологіями десь у 2024-2025 роках, коли підійде фінальна стадія реалізації проекту з будівництва нових ферм в Північному морі.

Зниження вартості витрат на експлуатацію вітряних ферм є важливою перемогою у розвитку відновлювальної енергетики і робить це джерело привабливим з економічної та екологічної точок зору, що є критично важливим для успішної адаптації цього напрямку. На тлі такої тенденції не можуть не радувати такі новини, як, наприклад, з Данії, яка навесні цього року провела експеримент щодо забезпечення всіх своїх енергетичних потреб за рахунок вітрової енергії протягом доби. Успіху вдалося досягти завдяки використанню дуже потужних турбін, здатних генерувати 216 000 МВт·год електроенергії на добу.

Скорочення вартості виробництва відновлюваної енергії спостерігається не лише у вітроенергетиці. Аналогічні перемоги можна бачити і в сонячній енергетиці. Згідно з недавнім звітом агентства Bloomberg, через чотири роки виробництво сонячної енергії стане економічно ефективнішим, ніж видобуток вугілля. Підкріплюють цю надію цифри. Протягом останніх 5 років витрати на виробництва такого виду енергії знизились на 58 відсотків.

З часом людство на тлі свого зростання буде споживати все більше і більше енергії. Щоб захистити планету від забруднень і уповільнити процес світових кліматичних змін, нам необхідно якщо не відмовитись від підвищеного споживання енергії, то хоча б перейти до більш екологічно чистих видів видобутку цієї енергії. І особливі перспективи бачаться саме в вітряній та сонячній енергетиці.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline