В Індії запустили потяг, який майже повністю працює на сонячних панелях
20 Липня , 2017
Будівельні роботи почнуть зводити в Швейцарії футуристичні “цифрові” будівлі
20 Липня , 2017

Encephalophone – музичний інструмент, що дозволяє грати музику, не роблячи жодного руху

Вчені вже досить довго експериментують з технологією електроенцефалографії (ЕЕГ), яка є одним із методів реалізації керування різними пристроями за допомогою думок. В даний час за допомогою ЕЕГ можна управляти інвалідними візками, домашніми побутовими приладами і навіть літаками і безпілотниками. А група дослідників з Вашингтонського університету розробила незвичайний музичний інструмент під назвою Encephalophone, грати на якому можна, використовуючи лише силу своєї думки”.
Зазначимо, що Encephalophone є далеко не першим подібним інструментом. Однак, більшість інструментів, створених раніше, виконували функцію пасивної математичної обробки сигналів ЕЕГ, перетворюючи їх у досить своєрідний звук. Інструмент Encephalophone діє дещо інакше, він перетворює моторні сигнали, сигнали рухів кінцівками, в команди для того щоб відтворити музику так, наче людина грає на певному музичному інструменті.
“Я – невропатолог, вчений і музикант одночасно”, – розповідає Томас Деуель (Thomas Deuel), керівник дослідницької групи, – “Мені доводилось бачити безліч людей-музикантів, які втратили повністю або частково можливість рухатись і, як наслідок, грати на музичному інструменті. Encephalophone дозволить таким людям знову грати музику, не здійснюючи при цьому жодних фізичних рухів”.
Інструмент Encephalophone являє собою симбіоз пристрою ЕЕГ, комп’ютера і музичного синтезатора, який відтворює певні акорди і ноти у відповідь на відповідні образи ЕЕГ-сигналів. Для перевірки працездатності інструменту Encephalophone була набрана група з 15 добровольців, частина з яких пройшла попереднє навчання, а інша – отримала доступ до інструменту без всякого навчання. Випробування показали, що набір звуків, відтворених на інструменті Encephalophone ненавченим новачком, дуже далекий від набору випадкових звуків, хоча і музикою назвати це можна лише з дуже великою натяжкою.
В даний час комп’ютер інструменту Encephalophone обробляє лише два типи ЕЕГ-сигналів, сигнали від зорової ділянки кори головного мозку і сигнали, моторних функцій, тобто, пов’язані з рухами. Ненавчені люди могли використати тільки базові рухи і жести, такі як моргання очей, а люди, що отримали певний досвід, могли використовувати вже складніші “матриці” сигналів і відтворювати складніші звуки з більш високою точністю.
І на закінчення слід зазначити, що Томас Деуель розглядає Encephalophone не просто як цікавий і незвичайний музичний інструмент, а як один із засобів терапії пацієнтів з обмеженими моторними можливостями. Група Томаса Деуеля планує почати клінічні випробування свого творіння вже в цьому році на пацієнтах університетської клініки, які дадуть згоду на добровільну участь у цих випробуваннях.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: