Тестовий виїзд найгабаритнішого в світі літака потрапив на відео
28 Лютого , 2018
Роботи-теслі вчаться виготовляти меблі на замовлення
2 Березня , 2018

Електровантажівка Tesla Semi ганяє по шосе Каліфорнії (відео)

Нещодавно Ілон Маск зробив заяву про те, що компанія спробує надолужити затримки у виробництві електромобіля Model 3 за допомогою тунелів Boring Company і, можливо, системи Hyperloop, а також за рахунок використання великої кількості автономних вантажівок Tesla Semi. Втім, Tesla з самого початку розраховувала не лише продавати свої електрофури, але і активно задіяти їх в своєму виробничому циклі для оптимізації процесів і зниження собівартості продукції.

Згідно з планами компанії, вантажівки стануть основною транспортною сполучною ланкою між заводом у Фремонті (Каліфорнія) і Гігафабрикою в пустелі Невада, відстань між якими становить близько 400 км. І, судячи з усього, Tesla вже почала тестувати свої тягачі на цьому маршруті.

У мережі з’явився короткий ролик від випадкового свідка, який показує Tesla Semi, що мчить по шосе I-80 біля каліфорнійської столиці – міста Сакраменто. Варто відзначити, що це перше відео, на якому електрична вантажівка зображена на швидкісній магістралі (до цього на YouTube викладали тільки епізоди з поїздками по місту). Як розповідає автор ролика, він рухався у своїй машині зі швидкістю 116 км/год, а тягач «Тесла» випередив його по сусідній смузі зі швидкістю близько 120 км/год.

Цікаво, що під час дебюту вантажівки, Tesla зробила сміливі заяви про його економічність, а саме, що власник окупить свої витрати на придбання Semi протягом 2 років. Але, судячи з усього, ці терміни можуть бути ще меншими. Джим Монкмайер, представник великого вантажоперевізника – DHL, заявив в інтерв’ю виданню Reuters, що на його думку, компанія зможе досягти окупності вже через півтора року, заощадивши за цей час десятки тисяч доларів. Він зазначив, що економія палива є лише частиною всіх затрат. Оскільки електродвигуни для вантажівки набагато простіші по конструкції, ніж великі дизельні двигуни, Semi не буде мати потреби в складному і дорогому технічному обслуговуванні.

Нагадаємо, як заявив Ілон Маск під час презентації, 36-тонний тягач Tesla Semi в топовій комплектації отримав чотири електродвигуна, кожен з яких окремо приводить в рух заднє колесо, і акумуляторний модуль, що забезпечує запас ходу до 800 км повністю завантаженої машини при русі зі швидкістю близько 100 км/год.

Електровантажівка в базовій комплектації і запасом ходу 500 км коштуватиме близько 150 тисяч доларів, очікувана вартість моделі з запасом ходу 800 км – 180 тисяч доларів. Для замовлення необхідно внести депозит у розмірі 20 тисяч доларів.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: