Арсенал роботів-охоронців Knightscope поповнився всюдихідною моделлю K7
25 Вересня , 2017
Дослідники створили гнучку органічну батарею для медичних імплантатів
25 Вересня , 2017

Електростанція «Жираф 2.0» збирає енергію сонця і вітру одночасно

Шведська інноваційна компанія InnoVentum представила модернізовану версію своєї вітро-сонячної електростанції. Робоче ім’я – Giraffe 2.0, тому що ні на що інше, крім як футуристичного жирафа, ця конструкція не схожа. В її складі 24 типових модуля сонячних батарей, плюс вітрогенератор на щоглі висотою 12 м.

Сумарна розрахункова продуктивність такої станції становить 38 кВт на день, що в залежності від коефіцієнту інсоляції і рози вітрів регіону забезпечить 10-20 МВт/год за рік. Шведські інженери зробили ставку на простоту будівництва і експлуатації – сам «Жираф» нерухомий, однак його вітрогенератор обертається услід за вітром, а розташування сонячних панелей дозволяє вловити максимум фотонів в кожен момент світлового дня. Якщо поставити конструкцію правильною стороною до сонця, звичайно.

Призначення саме цієї станції вкрай просте – підзаряджати все що завгодно, від батарей смартфонів до акумуляторів електромобілів. Це не побутовий прилад, швидше, господарський, так як тут є два зарядних пристрої з піковою потужністю до 50 кВт. Пристрій може стати інтерактивною частиною міського пейзажу, хоча в першу чергу призначений для установки за межами міста.

Вартість Giraffe 2.0 починається з $66 000, термін окупності залежить від режиму експлуатації, і це джерело справжньої, чистої енергії. Не треба ламати голову і робити вибір між вітром і сонцем – установка пропонує два режими в одному, плюс вона продовжує виробляти енергію навіть тоді, коли одне з джерел стає недоступним через зміни погоди.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline