Ще один стартап вирішив потягатись з компанією Tesla
9 Січня , 2018
Створено новий лазерний пристрій, що виробляє частинки з негативною масою
9 Січня , 2018

Електролітак Alpha Electro вперше піднявся в небо Австралії

Словенська компанія Pipistrel виготовила для австралійської авіакорпорації Electro.Aero легке повітряне судно з електричною силовою установкою. І днями літак здійснив пробний політ, перший крок для сертифікації в якості дозволеного літального засобу. Модель називається Alpha Electro і позиціонується як навчальний електро-літак – піонер епохи повітряних електричних машин.

Оформленням документації Electro.Aero зайнялись в кінці 2017-го і коли всі бюрократичні тонкощі будуть узгоджені, компанія виявиться в переліку провідних гравців нової сфери ринку. Її електричні літаки дуже компактні, вони тихі, безпечні і прості в керуванні – замовлення вже надходять з усіх куточків країни, де люди втомились від гулу моторів над головами.

Модель Alpha Electro сконструйована як легкий двомісний моноплан, вона не підходить для пасажирських або вантажних перевезень, але годиться на роль особистого транспорту і машини для навчання нових пілотів – дві літій-іонні батареї забезпечують 1 годину безперервного польоту, але є і аварійний резерв ще на 30 хвилин. Заміна батарей при наявності потрібної інфраструктури займає кілька хвилин, а їх повна зарядка до 1 години.

Про льотні якості електро-літака відомо небагато, вони досить скромні. Зате електродвигун куди простіший в обслуговуванні, ніж ДВЗ, адже у нього фактично тільки одна рухома деталь. Відповідно, сукупні витрати на ремонт та утримання таких машин будуть нижчі, що вкупі з іншими експлуатаційними якостями, пророкує їм велике майбутнє. Австралія – великий пустельний континент і літати тут вигідніше, ніж їздити по дорогах.

Electro.AeroДжерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: