SpaceX запустила корабель Dragon до МКС з новим стикувальним вузлом
27 Липня , 2019
Франція створить космічні бойові лазери
28 Липня , 2019

Еластичні «розумні рукавички» розпізнають жести з рекордною точністю

 

Нова електронна рукавичка від швейцарських інженерів виводить технологію розпізнавання жестів на безпрецедентно новий рівень у порівнянні з існуючими зразками. Крім того, пристрій працює в повній темряві, а витрати на його виготовлення і експлуатацію обіцяють бути привабливо низькими.

В основі технології лежить ідея фіксувати деформацію в гнучкому шарі силікону, який закріплений поверх м’якої тканинної основи. На рукавичці розміщено 44 давача, які точно вимірюють зміщення в чутливому шарі при русі пальців. Давачі підключені до блоку обробки, але вся конструкція залишається легкою і зручною для носіння.

Переваги такої системи в тому, що їй не потрібні зовнішні камери чи інші вимірювальні пристрої для фіксації жестів. Вся робота відбувається автономно, в умовах будь-якої освітленості, з мінімальними енерговитратами. На жаль, в цьому прихована і ахіллесова п’ята прототипу – давачі розташовані тільки в області кисті і фіксують рухи пальців. Але система не визначає розташування руки відносно тіла людини – вона точно відтворить вказуючий жест, але промахнеться з тим, куди він повинен бути направлений.

Технологія експериментальна, але в майбутньому може знайти застосування в різноманітних сферах – у віртуальній і доповненій реальності, на виробництві, у науці й мистецтві. Розробники збираються показати прототип на конференції SIGGRAPH 2019 в Лос-Анджелесі в кінці поточного місяця. Там же буде представлений інтерфейс, який допомагає навчати користувачів роботі з рукавичкою.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: