Перша космічна сонячна електростанція буде Китайською
10 Листопада , 2017
Siemens відкрила в Каліфорнії шосе з тролеями для електровантажівок
11 Листопада , 2017

Еластичний сенсор змінить спосіб взаємодії з компактною електронікою

Розумні годинник та інші крихітні гаджети на перший погляд здаються зручними у використанні, однак їх крихітні сенсорні екрани комфортні далеко не завжди і не для всіх користувачів. Інженери з Університету Саару (Німеччина) вирішили зробити свій внесок в індустрію компактної електроніки і розробили унікальний еластичний сенсор, за допомогою якого користувач зможе виконувати відразу кілька дій зі своїми гаджетами.

Сенсор своїми розмірами нагадує звичайну горошину, тільки з чорної гуми. Назвати його було вирішено Deform Wear, зважаючи на те, що взаємодія з ним виконується шляхом деформування його форми. Будучи підключеним до якогось пристрою, по функціональності сенсор цілком може замінити користувачеві сенсорний екран. На нього можна натискати, як на команду, трохи зрушувати пальцем в ту або іншу сторону або ж зтиснути двома пальцями відразу. Кожен раз реакція на вашу дію буде відповідною.

На сьогоднішній день прототипи сенсора виконані у формі кільця, браслету і підвіски. Але німецькі інженери впевнені, що в майбутньому такий сенсор цілком можна буде приклеїти, наприклад, на палець, після чого він стане безпосереднім пультом керування вашої компактної електроніки. Всередині сенсор влаштований таким чином: в його середині розташований світлодіод, а в основі – чотири фотодіоди, які заміряють рівень світла, що потрапляє на поверхню. Зсуваючи світлодіод, притискаючи його до основи або ж перекриваючи світло від нього двома пальцями, людина змінює напрямок падіння світла, тим самим віддаючи команди системі.

Команда інженерів вже встигла випробувати свій винахід не тільки на розумних годинниках, але і на відеоіграх (в тому числі і для віртуальної реальності), а також для керування розумним телевізором. Нижче ви можете побачити, як пристрій працює на практиці.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline