Навчальні матеріали Массачусетського технологічного інституту у відкритому доступі
31 Серпня , 2017
FreemoVR: віртуальна реальність для тварин
31 Серпня , 2017

Екзоскелети дозволять покращити мобільність дітей з церебральним паралічем

Дитячий церебральний параліч — це хронічне непрогресуюче порушення руху, як правило, виникає в результаті враження або аномалій розвитку головного мозку в перинатальному періоді розвитку плода. В результаті ДЦП, як правило, страждає загальна розумова діяльність дитини і її здатність рухатися. А такий малюк вже не може обходитись і виживати без допомоги дорослих. Співробітники Національного інституту здоров’я (США) розробили і в даний момент тестують екзоскелет, який може зробити хворих на ДЦП дітей більш самостійними і мобільними.

Багато дітей з ДЦП страждають від так званої «присідаючої ходи», яка характеризується надмірним вигином ніг в колінах. Приблизно 50% таких дітей перестають навіть намагатись ходити ще до того моменту, як досягають повноліття. Саме тому співробітники Національного інституту здоров’я вирішили розробити роботизовані екзоскелети для дитячих ніг, які дозволяють хворим з ДЦП легше здійснювати кроки. Згідно перших випробуваннь, шість з семи досліджуваних дітей продемонстрували відчутне покращення під час ходьби і змогли подолати пристойну відстань з надітим на них экзоскелетом.

Екзоскелет допомагає дитячим ногам тримати правильну форму і кути згину під час ходьби, при цьому він не віднімає у них контроль над рухами. Команда вчених, що створили пристрій, хоче зрозуміти, чи дозволить їх винахід згодом покращити здатність дітей пересуватись самостійно без надітого на них екзоскелету. Сьогодні над створенням зручних екзоскелетів працює безліч команд інженерів по всьому світі. Комусь вони потрібні для спрощення перенесення людьми важких вантажів, а комусь- щоб зробити солдатів більш витривалими. Але якщо таким чином можна допомогти хворим дітям знову навчитись ходити – це стане ще одним чудовим застосуванням даної технології.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline