Представлений електромобіль Lamborghini Terzo Millennio (відео)
9 Листопада , 2017
Винахідник літального костюму випробував його і встановив світовий рекорд швидкості
10 Листопада , 2017

Експериментальний ракетний двигун SpaceX вибухнув в Техасі

Ракетний двигун Merlin нового покоління, створений компанією Ілона Маска, вибухнув під час випробувань на одному з тестових майданчиків в Техасі. Згідно з офіційною заявою компанії, під час цієї події ніхто не постраждав. Вибух, проте, завдав серйозної шкоди випробувальному обладнанню на об’єкті MacGregor, де проводився запуск. Представники компанії вже виступили з офіційною заявою, адресованою представникам преси та інвесторам.

«Всі протоколи безпеки під час випробувань ретельно дотримувались. В даний момент ми проводимо повністю прозоре розслідування в спробі виявити причину, яка призвела до інциденту. Інцидент ніяк не вплине на подальші плани компаній SpaceX. Всі заплановані запуски ракет будуть проводитись за розкладом», — заявив офіційний речник компанії Джон Тейлор.

Компанія планує до кінця поточного року провести ще три або чотири запуски своїх ракет. В цих місіях використовується рання версія двигуна Merlin і ракета версії Block 4. Експериментальну модель, що вибухнула, планувалось використовувати в ракеті Falcon 9 версії Block 5. Загалом на об’єкті MacGregor у компанії SpaceX є три випробувальних стенди. На першому тестуються двигуни Merlin, на другому – більш потужні ракетні двигуни Raptor, а на третьому – двигуни верхніх ступенів.

Вибух двигуна стався минулої неділі, але представники компанії зберігали мовчання протягом декількох днів. Деталі інциденту стали відомі лише зараз. Як з’ясувалось, вибух стався ще до запуску двигуна, в процесі процедури, яка називається LOX Drop. Двигун заповнюється рідким киснем, щоб виявити будь-які витоки. Саме в цей момент щось змусило кисень загорітись, і стався вибух. Ремонт і заміна пошкодженого обладнання, згідно із заявами офіційних осіб SpaceX, займе від одного тижня до місяця.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: