Темніше чорного: Vantablack — матеріал майбутнього
31 Березня , 2017
Чеська пошта пересідає на електромобілі
31 Березня , 2017

Експериментальний орбітальний космоплан ВПС США встановив рекорд перебування на орбіті

Як повідомляє американське видання Spaceflight101, яке спеціалізується на новинах, що стосуються космічної місії США, експериментальний орбітальний літак ВПС Сполучених Штатів Америки під назвою X-37B OTV-4 в минулу суботу побив рекорд тривалості перебування на орбіті для апаратів такого типу. На момент публікації новини,  літак знаходиться на орбіті вже 677 днів, притому,  що спочатку період перебування літака на орбіті розрахований на 270 днів.

Варто зазначити, що чутки про підготовку до посадки літака з’явились ще в лютому цього року, що могло говорити про те, що попередній рекорд не буде побитий. У лютому X-37B здійснив маневр переходу на орбіту на 312 кілометрів, що характерно для підготовки до посадки трьох попередніх апаратів-попередників. Крім того, на мисі Канаверал була зафіксована «підвищена активність» на посадковому комплексі Shuttle Landing Facility (SLF). Фахівці космічного центру Кеннеді на повнорозмірному макеті X-37B відпрацьовували операції по приземленню і обслуговуванню апарату. Варто сказати, що X-37B OTV-4 — це вже четвертий подібний апарат, запущений ВПС США. Попередній рекорд був поставлений третім X-37B. Він пробув на орбіті 674 дня і 22 години з грудня 2012 року по грудень 2014 року.

З приводу вантажу, що знаходиться на борту космоплану, на даний момент відомо наступне. Це експериментальна іонна силова установка XR-5A і установка для проведеного NASA експерименту Materials Exposure and Technology Innovation in Space (METIS). Перша знаходиться на орбіті для того, щоб можна було протестувати її технічні характеристики, а ось друга установка виглядає набагато цікавіше. Вона несе близько 100 зразків різних матеріалів, які піддаються впливу умов невагомості і космічної радіації з метою вивчення впливу цих факторів та усунення дефектів, щоб в майбутньому можна було створити матеріали, найбільш стійкі до несприятливих умов космосу.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline