Google вступає в гонку технологій термоядерного синтезу
27 Липня , 2017
Мініатюрний робот, що вживляється в людське тіло
28 Липня , 2017

Ефектне відео: джети, або блискавки, що б’ють вгору

Кожну ніч з обсерваторії на вершині Мауна-Кеа (щитового вулкану на острові Гаваї) спостерігають за грозами за допомогою одних з найбільших телескопів у світі. Зазвичай вони фіксують блискавки, які б’ють у землю. Однак у ніч на 25 липня прилади зафіксували щось інше, що б’є… вгору!

Це дивовижне по красі і рідкісне явище — джети — особливий вид блискавок, що спостерігаються у верхній атмосфері. Вони б’ють не вниз — до цього ми звикли, — а вгору, досягаючи нижньої межі іоносфери (40-70 км).

На відео джети з’являються тричі. При цьому найвища блискавка досягає 80-кілометрової висоти. Так що можна говорити про гігантський джет!

Джети та «споріднені» їм спрайти — справжні космічні природні явища. Вони «населяють» верхню атмосферу разом з полярним сяйвом, метеорами і і сріблястими хмарами. Деякі дослідники вважають, що ці блискавки пов’язані з космічними променями: субатомні частинки, що «бомбардують» верхній шар земної атмосфери, виробляють вторинні електрони, які, в свою чергу, можуть «висікти іскру» для спалахів, що б’ють вгору.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline