Сервіс аеротаксі з безпілотних коптерів Volocopter запускають в Дубаї (відео)
27 Червня , 2017
Електромобілі Tesla отримають маркування «Made in China»
27 Червня , 2017

Ефективність роботи сонячних панелей визначить нова функція сервісу Google Project Sunroof

Сервіс від Google Project Sunroof, що показує на картах інформацію про сонячні батареї, додав новий інструмент – Data Explorer. Про це повідомив у своєму блозі на сайті компанії старший програмний інженер Project Sunroof Карл Елкін.

Інструмент показує карту існуючих сонячних установок в прилеглих районах по всій території США. Сервіс Project Sunroof, запущений компанією Google в 2015 році, аналізує, наскільки вигідним для користувача може бути використання сонячних батарей і як найбільш ефективно можна розташувати їх на даху будівлі.

Функція Data Explorer працює тільки на території США. Інструмент може аналізувати дані про майже 60 млн будинків, які відстежувались з початку поточного року. Data Explorer виявив близько 700 тис. сонячних установок у США. Однак це істотно менше, ніж зафіксували підрахунки Асоціації виробників сонячної енергетики (SEIA) – 1,3 млн установок. Розробники обіцяють, що з часом програма зможе розпізнавати всі точки.

Data Explorer поєднує в собі технологію комп’ютерного навчання з аналізом зображень з Google Maps і Google Earth. Команда розробників почала зі зйомок зображень дахів та сонячних установок з високою роздільною здатністю. Вони використовували ці дані в якості вихідного набору для алгоритму. Розроблені алгоритми машинного навчання тепер можуть автоматично знаходити й ідентифікувати установки на фотографіях. Це можуть бути як фотоелектричні панелі, що виробляють електрику, так і сонячні нагрівачі гарячої води.

Основним завданням Data Explorer, як підкреслює розробник, є допомога людям у прийнятті виважених рішень про те, чи інвестувати у сонячну енергію.

“Кілька років тому, коли моя сім’я вирішувала, чи потрібно встановлювати сонячну батарею. Я пам’ятаю, як їздив по району, дивлячись на сонячні панелі на сусідніх дахах. Це змусило мене зрозуміти: “Концепція сонячної енергії не футуристична концепція, це вже частина мого міста. Побачивши, що інші навколо мене вже користуються сонячними батареями, я вирішив зробити те ж саме”, – згадує в блозі Елкін.

Якщо ваші сусіди використовують сонячні батареї, то це з набагато більшою ймовірністю вплине на те, що їх встановите і ви. До такого висновку прийшов професор економіки Єльського університету Кеннет Джилінгем. В інтерв’ю журналу Atlantic Джилінгем заявив, що люди більш схильні приймати рішучі кроки, щоб не відставати від тих, хто живе по сусідству.

“Це відбувається на рівні вулиці, це відбувається на рівні поштових кодів, це відбувається на рівні держав”, – додав вчений.

Залишається сподіватись, що даний сервіс скоро стане доступним і в інших країнах.

 

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: