Колишній співробітник Tesla побудує європейського конкурента Gigafactory
16 Лютого , 2018
В Ізраїлі створили захист від системи розпізнавання осіб
17 Лютого , 2018

EagleRay: дрон, здатний однаково добре плавати під водою, і літати

Всі ми звикли до того, що дрони літають над землею. Або плавають по воді. Або досліджують підводні глибини. Але що, якщо можна було б об’єднати всі ці пристрої в один? Саме це і зробили інженери з Університету Північної Кароліни, розробивши дрона-амфібію EagleRay.

EagleRay являє собою дрон з жорстким крилом. Завдяки особливій конструкції, EagleRay здатний літати, пірнати у воду, плавати по поверхні води і проводити підводну розвідку. EagleRay, крім усього іншого, має на поверхні сонячні панелі, які дозволяють йому підзаряджатись, поки він плаває по поверхні води або літає в повітрі. Перед тим, як пірнути, дрон не складає крила, як більшість існуючих аналогів.

Розмах крил дрона становить 150 сантиметрів, а довжина апарату дорівнює 140 сантиметрів. Пропелер носової частини літального апарату дозволяє дрону без проблем пересуватися як у воді, так і в повітрі. Як заявив один з розробників Вільям Стюарт,

«EagleRay здатний збільшити термін життя батареї, використовуючи сонячну енергію. Він може вивчати підводну фауну як з повітря, так і в природному середовищі існування. Під час польоту EagleRay може вільно пересуватися, як і будь-які інші подібні апарати. У воді ж дрон використовує сенсори і сонари для переміщення. Якщо ви шукаєте щось за допомогою сонару, EagleRay може прилетіти на місце, опуститися під воду, отримати дані і полетіти на нову місію».

Зараз експерти хочуть змінити розміри апарату, а також удосконалити контролер для керування дроном. Побачити дрон у дії можна на відео нижче.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: