Битва гігантських роботів відбудеться в серпні цього року
10 Квітня , 2017
Розроблена нова модель, згідно з якою 68 відсотків Всесвіту фактично не існує
11 Квітня , 2017

Джефф Безос буде щорічно продавати свої акції Amazon в підтримку Blue Origin

Глава компанії Amazon Джефф Безос заявив, що планує щорічно продавати свої акції на суму в 1 мільярд доларів для надання фінансової підтримки компанії Blue Origin, яка належить йому. Будучи зараз другою найбагатшою людиною в світі, з капіталом понад 78 мільярдів доларів і поступаючись місцем «короля світу» тільки Біллу Гейтсу, Безос безумовно має необхідні фінансові ресурси, щоб підживлювати всі свої компанії протягом багатьох десятиліть.

Якщо ж говорити конкретно про Blue Origin, фінансова підтримка допоможе компанії залишатися конкурентоспроможною на тлі тієї ж SpaceX Ілона Маска. Нагадаємо, що обидві компанії продовжують активний розвиток приватного космічного сектора.

Виступаючи на 33-му щорічному Космічному симпозіумі в Колорадо-Спрінгс, Безос поділився своїм баченням майбутнього розвитку компанії Blue Origin і зокрема сектора космічного туризму. Він в черговий раз зазначив, що компанія працює не покладаючи рук, щоб зробити багаторазову ракету New Shepard повністю готовою до комерційного використання до 2018 року. Звичайно, часові рамки досить амбітні, проте компанія до цього часу вже встигла здійснити 5 запусків та 5 посадок New Shepard.

За задумом, ракета-носій New Shepard буде виводити в самі верхні шари атмосфери спеціальну туристичну капсулу з ілюмінаторів якої, для пасажирів, що знаходяться в невагомості будуть відкриватися приголомшливі види на Землю. Що ж до SpaceX, то компанія завершує розробку пілотованої версії космічного апарату Dragon, на борту якого, з допомогою двоступеневої ракети-носія Falcon 9 планується доставляти астронавтів на Міжнародну космічну станцію. Крім того, в останніх задумках Ілона Маска значиться відправка двох людей у політ навколо Місяця. Запуск запланований на наступний рік і буде здійснюватись з використанням більш потужної ракети-носія Falcon Heavy.

Амбіції Blue Origin на туристичних космічних запусках не закінчуються. Компанія веде розробку нової ракети New Glenn. Вона більша, ніж New Shepard і буде працювати на базі семи великих ракетних двигунів BE-4, розробка яких також здійснюється Blue Origin. Ракета-носій зможе виводити на низьку навколоземну орбіту корисне навантаження і по потужності буде порівнянна з ракетою «Сатурн-5» аерокосмічного агентства NASA, за допомогою якої агентство здійснювало місію пілотованої посадки на Місяць.

Зацікавлеість у використанні двигунів BE-4 висловило підприємство United Launch Alliance (Боїнг і Локхід Мартін). Їх збираються застосовувати в новій ракеті «Вулкан», що також сприятиме фінансовій стабільності Blue Origin.

Виступаючи на зустрічі в Колорадо-Спрінгс, Безос також розповів, що загальна вартість розробки ракети-носія New Glenn становить 2,5 мільярда доларів, при цьому пообіцявши, що перший запуск відбудеться до кінця цього десятиліття.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline