Чутки: США випробують EM Drive на борту секретного апарату X-37B
19 Квітня , 2017
Компанія Fujitsu приступила до будівництва нового потужного суперкомп’ютера, призначеного для досліджень в галузі штучного інтелекту
19 Квітня , 2017

Двосторонні сонячні батареї на 30% збільшать ККД фотоелектричних станцій

Група вчених з Дослідницького інституту сонячної енергії Сінгапуру (SERIS) спільно з фахівцями Національного університету Сінгапуру та Міжнародного дослідницького центру сонячної енергії Konstanz в Німеччині розробили перший в світі повнорозмірний двосторонній IBC-сонячний модуль (interdigitated back contact). Інноваційна панель може працювати довше і генерувати більше енергії, ніж звичайні сонячні батареї.

Завдяки новому двосторонньому сонячному модулю, виробництво енергії в найближчому майбутньому може стати більш ефективним. Фотовольтаїчні системи на його основі можуть поглинати світло як площиною направленою до сонця, так і своєю нижньою поверхнею. Прототип був створений на основі двосторонніх сонячних фотоелементів ZEBRA IBC, ефективність яких сягає 22%. За словами генерального директора SERIS Армін Аберле (Armin Aberle), ці IBC-фотоелементи відомі своєю надійністю і довговічністю.

солнечные панели с двухсторонними фотоэлементами
Фото solarsoul.net

Подвійне ізолююче скло, що покриває модуль, значно збільшує його термін служби в порівнянні з більшістю сонячних батарей, і в результаті,  вони можуть експлуатуватись 30 років або більше. При цьому, за рахунок двосторонньої робочої поверхні, сонячна панель може виробляти на 30% більше енергії.

«З новим дизайном модулів, розроблених SERIS, панелі потужністю 350 Вт на верхній стороні, можуть бути виготовлені з використанням 60 IBC-фотоелементів, надрукованих за допомогою трафаретного друку, їх ефективність становить 23%. Враховуючи додаткові 20% потужності, одержувані за рахунок прозорої нижньої поверхні, кожен 60-елементний двосторонній IBC-сонячний модуль буде виробляти насправді, приголомшливі 400 Вт енергії», – розповідає про новий продукт глава відділу розробки PV-модулів в SERIS Ванг Йан (Wang Yan).

Революційна сонячна батарея буде представлена на щорічній виставці International Photovoltaic Power Generation Conference & Exhibition, яка пройде з 19 по 21 квітня в Шанхаї, Китай.

Армін Аберле зазначив, що наступним кроком є передача прав на використання технології промисловим партнерам, а випуску комерційного продукту можна очікувати через два роки.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: