Південна Корея будує ціле «місто» для тестування самокерованих автомобілів
21 Листопада , 2017
Tesla придбала виробника деталей Perbix
21 Листопада , 2017

Двоокис вуглецю в 2016 році встановив новий 800000-річний рекорд

Поки що новини не втішні.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, в період з 2015 по 2016 роки вміст вуглекислого газу в атмосфері перевищив всі попередні показники за останні 800 тисяч років.

Всемирная метеорологическая организация предупредила о возможной климатической катастрофе до конца века

Крижані ядра, як це, дозволяють нам дізнатись, як виглядав клімат 800 000 років тому. І новини не дуже хороші | Фото: qz.com / AP Photo / Brennan Linsley

Ці дані свідчать, що без рішучих заходів зі скорочення емісії, катастрофічна за своїми наслідками зміна температури чекає нас до кінця цього століття, стверджує Петтері Таалас, голова Всесвітньої метеорологічної організації  (ВМО).

Згідно з доповіддю, на 2016 рік концентрація СО2 становила 403,3 мільйонних частки, що на 3,3 мільйонних часток більше, ніж рік тому. Це зростання на 50% перевищує середній показник за останнє десятиріччя.

За минулі 70 років вуглець в атмосфері накопичується майже в 100 разів швидше, ніж в кінці останнього льодовикового періоду, пише Quartz.

Наскільки може визначити наукове співтовариство, такі різкі зміни в рівні СО2 досі ніколи не відбувались. Вони «володіють потенціалом запустити непередбачувані зміни в кліматичній системі», які можуть призвести до серйозних екологічних і економічних потрясінь», йдеться в доповіді ВМО.

Востаннє атмосфера Землі була так насичена вуглекислим газом 4 млн років тому, під час пліоцену. Клімат тоді був на 2 — 3°C тепліший, ніж сьогодні, а крижані покриви Гренландії і Західної Антарктики повністю розтанули, збільшивши рівень світового океану на 10 — 20 метрів, порівняно з нинішнім рівнем.

Також у доповіді зазначається, що концентрація метану, парникового газу з більшим короткостроковим потенціалом, ніж СО2, також продовжує швидко зростати, особливо в тропічних зонах. Цей феномен кліматологи поки не можуть пояснити.

Деякі з них побоюються, що це може бути свідченням «петлі зворотнього зв’язку», коли підвищений рівень метану нагріває повітря і викликає ще більший викид метану.

«Цього паризька хартія не могла передбачити. Вуглецеві ізотопи в метані вказують на те, що це зростання не викликане викопним паливом. Ми не розуміємо, чому метан підвищується.

Це може бути відповідною реакцією кліматичних змін. І це дуже турбує», — говорить Юан Нісбет, кліматолог з Лондонського університету.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: