У всіх двигунах другої і третьої ступенів ракет-носіїв «Протон-М» знайшли брак виробництва
3 Квітня , 2017
Аварія з участю автомобіля Über підтверджує необхідність автономних авто
4 Квітня , 2017

Друкована плівка, робить девайси по-справжньому гнучкими, показана на LOPEC

Центром технічних досліджень Фінляндії VTT вперше були проведені всі виробничі стадії формування плівки з вбудованими світлодіодами. Мета даного проекту полягала в тому, щоб показати готовність даної технології до використання у створенні реальних продуктів — наприклад, гнучких світлодіодних дисплеїв з друкованою електронікою — з прийнятним для індустрії рівнем витрат.

Всі користувачі уважно стежать за провідними світовими виставками електроніки. Серед них у першій половині року особливо помітні CES — виставка споживчої електроніки, і MWC — Мобільний конгрес, де публіці показують найбільш яскраві новинки, що мають відношення до мобільних девайсів і мобільних технологій. Інші ж виставки менш помітні для споживачів, але не менш важливі для високотехнологічної індустрії, оскільки саме там дебютують технології, які в майбутньому можуть лягти в основу тих девайсів, які призводять користувачів в захват.

29-30 березня в Мюнхені відбулась конференція LOPEC — Міжнародна виставка друкованої електроніки. Саме там і була показана дивна технологія, яка з часом може зробити цифрові пристрої по-справжньому гнучкими, оскільки еластичними стануть самі мікросхеми.

Всі розумні цифрові продукти, включаючи наручні комп’ютери, якими по суті є смарт-годинник, на сьогоднішній день оснащені негнучкими складовими — електронікою під циферблатом. Технологія, що дозволяє зробити електроніку, яка згортається, передбачає, що електронні компоненти будуть друкуватись на пластиковій або еластомірній плівці. Подібний підхід дає чимало переваг, серед яких — легкість, еластичність, прозорість і, зрозуміло, мінімальна товщина електронних компонентів.

Система передбачає розміщення компонентів електроніки на друковану плівку. В даній технології застосовується процес лиття з використанням термопластика або термопластичного еластомеру. На прикладі виготовлення наручного браслета, вченими були показані всі ключові стадії виробничого процесу друкованих гібридних систем — друк провідників, складання напівпровідникових світлодіодів і лиття.

Нова технологія може згодом знайти собі застосування в масовому виробництві невеликих, простих у використанні гнучких електронних пристроїв при прийнятних виробничих витратах. Виробничий процес допускає наповнення плівки світлодіодами. Він подібний до процесу, що використовується в декоруванні пластику для різних споживчих продуктів. Але в даному випадку, замість елементів декору застосовуються різні електричні та оптичні елементи. В першому тестовому зразку в плівку було вміщено 186 світлодіодів, і всі 100% працюють.

В даний час Центр технічних досліджень Фінляндії VTT шукає компанії, зацікавлені в тому, щоб спробувати цю нову технологію і розглянути можливість створення на її основі нових концептів продуктів, призначених для ринку.

Які девайси можуть стати першими продуктами на основі розглянутої технології?

За матеріалами sciencedaily.com

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline