В Канаді розроблено смартфон для всієї родини «три в одному»
5 Жовтня , 2017
Індія хоче електрифікувати всі будинки за рахунок сонячних панелей
5 Жовтня , 2017

Дрон-спелеолог Tilt Ranger може літати і їздити під землею

Літаючі безпілотники орієнтуються у просторі за допомогою GPS. Однак супутникові сигнали не здатні проникати глибоко під землю. Фахівці шведської компанії Inkonova під керівництвом Ахмеда Альномані розробили незвичайний дрон, здатний орієнтуватись, літати і їздити в підземному просторі.

Дрон Tilt Ranger переміщається під землею за допомогою системи лазерних сканерів, використовуючи метод під назвою SLAM. Завдяки йому він може обчислювати відстань між собою та прилеглими предметами. На підставі отриманих даних апарат оперативно створює цифрову карту навколишньої місцевості.

Дрон-спелеолог TILT Ranger

Нещодавно компанія скористалась своїм дроном для обстеження і складання карти підземного рудника в Малі. Лише 10 хвилин знадобилось для складання детальної карти ділянки об’ємом приблизно 30000 куб. метрів. Причому, за словами розробників, картографування таких обсягів простору в такі стислі строки не становить для робота проблеми.

Дрон-спелеолог TILT Ranger

Безпілотники Inkonova представляють інтерес для дослідження закритих просторів, куди не проникають сигнали GPS. Нещодавно компанія брала участь у складанні карти приміщень однієї з покинутих АЕС. Роботи були припинені лише через побоювання, що обертові гвинти безпілотника піднімуть радіоактивний пил усередині приміщень.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline