Клієнти Blue Origin відправляться в космос не раніше квітня 2019 року
18 Жовтня , 2017
Так виглядає автосимулятор за 1,3 мільйони доларів
18 Жовтня , 2017

Дрон-дефібрилятор надасть екстрену допомогу при серцевому нападі

Унікальну мобільність дронів оцінили вже в багатьох галузях, наприклад – при доставці товарів прямо до дверей покупця. Автори стартапу Flirtey (США) пішли далі, вирішивши використовувати безпілотники для термінової відправки дефібриляторів до хворого, у якого виникли серйозні проблеми з серцем.

Ця ідея не нова. Ще в 2014 році в Дельфтському університеті (Нідерланди) був розроблений прототип безпілотника швидкої допомоги, призначеного для доставки дефібрилятора до місця, де знаходиться хворий. Дрон був обладнаний вбудованою веб-камерою, завдяки якій оператор (лікар-реаніматолог), спостерігаючи за подіями, розповідав по радіозв’язку тим, хто опинився поруч, як використовувати дефібрилятор.

В цьому році в ході досліджень у Каролінському університеті (Швеція) було встановлено, що дрони-дефібрилятори перебувають до місця в 4 рази швидше, ніж звичайні екстрені служби, що надзвичайно важливо при зупинці серця, коли рахунок йде на хвилини.

В ході реалізації свого проекту Fliptey об’єднав зусилля з компаніями Domino, 7-Eleven, NASA, а також з регіональною службою невідкладної медичної допомоги США – REMSA.

Як тільки буде створена відповідна система, REMSA, отримавши дзвінок про серцевий напад від служби 911, направить до місця виклику машину швидкої допомоги, одночасно виславши дрон з дефібрилятором, причому своїм маршрутом і по найкоротшому шляху. Швидка доставка розрахована на те, що хтось з оточуючих зможе почати реанімаційні заходи до прибуття швидкої допомоги.

Fliptey

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline