Всі залізні інструменти Бронзового віку мають позаземне походження
6 Грудня , 2017
ШІ Google побудував власний ШІ, який перевершує аналоги розроблені людьми
6 Грудня , 2017

Дослідники з США розробили новий спосіб навчання роботів

Навчання або тренування роботів – завдання не з легких. Як правило, вченим і інженерам доводиться вдаватись до складних алгоритмів, щоб рухи їх механічних підопічних відповідали певним вимогам. Команда дослідників з американського Університету Райса розробила абсолютно новий спосіб для навчання роботів рухам. Для того, щоб робот зміг навчитись правильно рухатись, людині лише потрібно підштовхнути його або направити руками в потрібному напрямку.

Так, нова методика теж базується на алгоритмах машинного навчання, але в даному випадку в дію вступає не лише математика, але ще й оператор, який подібно батькові, що вчить дитину робити перші кроки, обережно направляє робота і підказує йому: як виконати завдання правильно і без помилок. В залежності від того, як людина спрямовує робота, змінюється траєкторія його руху. В реальному часі людина вносить нові знання в машинний код, і робот вчиться чомусь новому.

Як правило, якщо робот запрограмований на взаємодію з людиною, він помітить фізичний контакт, але після цього постарається повернутись на початково обрану ним траєкторію руху. У даному ж випадку робот здатний використовувати цей контакт для власного навчання. Він врахує зміну нахилу траєкторії, напрямку і в наступний раз буде діяти згідно отриманих нових знань. Наочно це показано в опублікованому дослідниками відео, де вони демонструють свою систему в дії і пояснюють, як вона працює.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: