Електростанція «Жираф 2.0» збирає енергію сонця і вітру одночасно
25 Вересня , 2017
Три кращих українських стартапи у сфері чистих технологій вирушать на ClimateLaunchpad
25 Вересня , 2017

Дослідники створили гнучку органічну батарею для медичних імплантатів

Вчені з ірландського Університету Квінса в Белфасті розробили нову гнучку органічну батарею, яка обіцяє серйозний крок у розвитку сфери медичних імплантатів. Зараз медичні пристрої, такі як кардіостимулятори, що використовують тверді батареї, зроблені з металу, що робить їх не дуже зручними. Крім того, такі батареї не володіють особливістю розкладання, тому через час необхідно проводити повторну операцію у пацієнта для вилучення батареї і заміни її на нову.

Нова гнучка органічна батарея не тільки здатна тримати в три рази більше енергії, у порівнянні зі звичайними батареями, але ще й пропонує досить корисні з точки зору навколишнього середовища властивості, так як може самостійно розкладатись. При такій особливості батарея абсолютно не схильна до витоку енергії, а ще вона зроблена з негорючого матеріалу. Крім того, для пацієнтів її використання буде дещо комфортнішим, так як батарея володіє гнучкими властивостями, а отже, може змінювати свою форму з рухами тіла людини.

Доктор Гіта Шрінівашан, глава дослідження з Лабораторно-дослідного центру іонних рідин при Університеті Квінса (QUILL) розповіла в інтерв’ю виданню BBC про те, як гнучкий суперконденсатор може стати частиною нових медичних пристроїв.

«Медичні пристрої на кшталт кардіостимуляторів і дефібриляторів, як правило, складаються з двох імплантованих частин. Одна кріпиться безпосередньо до самого серця, в той час як друга містить металеву тверду батарею, яка імплантується під шкіру пацієнта», — говорить доктор Шрінівашан.

«Імплантат під шкірою з’єднується дротом з основним пристроєм і може викликати дискомфорт у пацієнта, так як може тертись об підшкірний шар. З цієї причини необхідно було розробити нові і зручні у використанні батареї. Ідеальним рішенням було зробити їх гнучкими, щоб вони могли змінювати свою форму і адаптуватись під форму організму».

Як зазначалось вище, нова батарея безпечніша тих, що нині використовуються, так як не містить горючих матеріалів і, отже, позбавлена ризику вибухнути. Вона не тільки гнучка, але ще і дуже легка, що відкриває для неї дорогу до використання в іншій споживчій електроніці, наприклад, у гнучких лептопах або телефонах, де зараз теж використовуються твердотільні батареї.

Більше того, нинішні батареї досить затратно переробляти, так як вони містять токсичні матеріали. Органічні ж батареї з часом самостійно розкладають без заподіяння будь-якої шкоди навколишньому середовищу. У новій батареї, розробленій командою Шрінівашан, використовуються такі біоматеріали, як целюлоза, а не дорогі і не розкладані метали або напівпровідники, як у звичайних. Варто також відзначити, що, незважаючи на здатність саморозкладу, батареї повністю безпечні для людського організму, так як починають руйнуватись тільки при досягненні температури 270 градусів Цельсію.

Доктор Шрінівашан в інтерв’ю BBC висловила впевненість у тому, що при грамотному фінансуванні розроблені нею і її командою батареї можна буде легко комерціалізувати і почати використовувати в різній споживчій та медичній електроніці протягом найближчих п’яти років.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline