В Університеті Іллінойсу виявили нову форму матерії — екситоній
12 Грудня , 2017
Королівська Армія Таїланду отримала чергові п’ять танків Оплот-Т
13 Грудня , 2017

Дональд Трамп хоче знову відправити американців на Місяць

Поки Ілон Маск планує перевезти людство на Марс, 45-й президент США Дональд Трамп підписав нову директиву, яка затверджує космічну програму з відправлення американських астронавтів на Місяць. Нагадаємо, що остання з шести висадок на місячну поверхню відбулась в далекому 1972 році. З тих пір на Місяць не ступала нога людини. Саме це Дональд Трамп і хоче виправити, про що він відкрито заявив під час виступу перед пресою.

Підписання Директиви з космічної політики під номером 1 відбулось в Білому домі в понеділок, 11 грудня. Документ уповноважує американське космічне агентство NASA зосередити всі свої зусилля на тому, щоб здійснити чергову доставку астронавтів на Місяць. Ще в жовтні директива була сформована членами Національної ради з космосу, очолюваної віце-президентом Майком Пенсом, і передана на підписання президентові США.

«Директива, яку я підписую сьогодні, переорієнтовує космічну програму США на подальше дослідження людиною природного супутника Землі. Це перший крок з повернення американських астронавтів на Місяць, зроблений з 1972 року. І цього разу проект націлений на довгострокове дослідження. Ми не просто увіткнемо в Місяць наш прапор і залишимо там свої сліди. Ми створимо там важливий вклад для майбутніх марсіанських місій і, можливо, навіть місій по дослідженню світів далеко за межами Марса», — заявив Дональд Трамп.

Віце-президент Майк Пенс додав, що Америка найближчим часом знову стане лідером в космічній гонці по всіх фронтах. За його словами, космос – це наступна найважливіша мета для США, і досягти її допоможе величезний досвід в цій сфері, наукові досягнення і нескінченна сміливість американського народу. Незважаючи на гучні пафосні заяви, експерти поки не зовсім розуміють, як NASA буде реалізовувати цей великомасштабний проект.

Фінансування космічного агентства неодноразово урізалось в останні роки, і звідки взяти величезні кошти на реалізацію планів по відправці людини на Місяць – не зовсім зрозуміло. Можливо, в цьому NASA допоможе Ілон Маск зі своїми ракетами та космічними кораблями. У підписаному документі немає навіть приблизної інформації про терміни здійснення проекту, що робить його ще більш невизначеним і розмитим. Нагадаємо, що свої плани по відправленню людини на Місяць нещодавно оприлюднили Китай і Японія.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: