Забруднення повітря вбиває 500 000 європейців щороку
23 Жовтня , 2017
Перша в світі плавуча вітроелектростанція почала працювати в Шотландії
23 Жовтня , 2017

Домашня гідропонічна екоферма від IKEA виростить овочі в три рази швидше теплиць

Чи зможемо ми колись повністю автоматизувати процес вирощування різних культур? Компанія IKEA вважає, що це можливо. У вересні на Лондонському фестивалі дизайну їх інноваційна лабораторія, що базується в Копенгагені, провела попередню презентацію Lokal – експериментального проекту домашньої міні-ферми.

Суть розробки від Space10 полягає у використанні гідропонічної системи вирощування їжі, яка вирощує врожай втричі швидше традиційних методів. IKEA, широко відома завдяки своїм меблям, націлилась на вирішення глобальних проблем, що дозволяє людям вирощувати продукти самостійно в домашніх умовах, а головне – без необхідності сонячного світла або грунту.

Прототип цієї екоферми передбачає вирощування різних овочів і зелені використовуючи багатоярусну систему лотків, розташованих вертикально (типу шафи), і контролюючу систему мікроклімату. Замість грунту, рослини занурюються у воду, насичену необхідною кількістю мінеральних поживних речовин. В якості освітлення Lokal використовує світлодіодні лампи, які замінюють сонячне випромінювання, а також надають позитивний вплив на продуктивність системи. Крім вражаючих результатів швидкості, Space10 також відзначають, що такий метод витрачає набагато менше води і створює меншу кількість відходів.

Овощи и зелень выращиваются в домашнней миниферме автоматически

Наступним кроком лабораторії стане впровадження в гідропонічну систему сенсорних датчиків і підключення обробки даних за допомогою Google Home. Ці розумні датчики будуть проводити вимірювання і контроль навколишнього середовища, паралельно вивчаючи можливості оптимізації врожаю для більш швидкого і здорового росту. Збираючи такими датчиками різну інформацію, ми, можливо, зможемо колись попросити смарт-помічника виростити більше базиліку або повідомити, коли потрібно збирати салат. Напевно до того часу така екологічна міні-ферма Local зможе стати повноцінною частиною сучасного розумного будинку.

Компактний дизайн ферми розрахований на можливе вирішення продовольчих проблем, викликаних змінами клімату або неефективним масовим виробництвом продуктів. Шестиденне дослідження, проведене в лондонському районі Шордіч, під час якого шеф-кухар Симон Перес і його команда пропонували на вибір більш двох тисяч безкоштовних салатів з інгредієнтами, вирощеними на біофермі IKEA, та місцевими продуктами, показало досить цікаві результати: зі ста опитаних учасників, дев’яносто відзначили, що салат з продуктами Lokal був смачним і тільки одній людині він не сподобався.

Джерело: cnet.com

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: