Вантажівки Tesla отримають запас ходу до 480 км і будуть працювати в регіонах
30 Серпня , 2017
Плівка з глиняними нанотрубками зберігає їжу свіжою в півтора рази довше
30 Серпня , 2017

Dolby взялась за розробку вбудованої акустики для ноутбуків

Більше об’ємного звуку в тонших ноутбуках.

Американська компанія Dolby Laboratories, відома в першу чергу своїми розробками в сфері кінотеатрального звуку і відео (технології об’ємного звучання Dolby Atmos, стандарт розширеного динамічного діапазону Dolby Vision тощо) вирішила звернути свій погляд на сегмент ноутбуків. Про це повідомляє The Verge.

Dolby взялась за разработку встраиваемой акустики для ноутбуков

Фото: theverge.com

На недавньому брифінгу з журналістами представники Dolby зробили офіційне оголошення, заявивши, що компанія почала співпрацювати з виробниками ноутбуків в рамках розробки аудіосистем відповідного класу.

Першим партнером Dolby за проектом розробки вбудованої акустики для ноутбуків стала китайська компанія Huawei.

Компанія Dolby зазначає, що її співпраця з виробниками ПК триває вже близько десяти років. Але нова ініціатива передбачає прийняття зовсім іншого формату співпраці.

Тепер фахівці Dolby будуть приймати активну участь на всіх етапах розробки того чи іншого продукту, а не просто сертифікувати готові продукти. В теорії це означає більш якісне звучання мобільних ПК.

Старший менеджер по продуктах Dolby Джереміха Дуглас (Jeremiha Douglas) зазначив, що «це найтісніша співпраця з виробниками споживчої техніки за всю історію компанії. Він також додав, що необхідність такого співробітництва частково обумовлена дизайном сучасних ноутбуків, які стають все компактніші і легші.

 

Старший менеджер Dolby також зазначив, що в рамках власного дослідження фахівці компанії забракували різні моделі ноутбуків. Дослідники виявили, що найчастіше лівий і правий динамік стереопари йдуть від різних виробників, і різниця в чутливості між ними становить 5 дБ, що призводить до сильного викривлення звучання.

Dolby провела дві невеликі демонстрації переваг власної технології у своїй штаб-квартирі в Сан-Франциско на прикладі Huawei MateBook X: у першому випадку звук відтворювався через вбудовані гучномовці ноутбука, у другому – через навушники AKG.

Присутній на демонстрації журналіст The Verge зазначає, що якість звучання була чудовою і нічого, що звучало б голосніше, йому не доводилось зустрічати (мова про ноутбуки).

 

Справедливості заради треба сказати, що відеоконтент, який використовувався для демонстрації, був попередньо оброблений у відповідності зі стандартами Dolby. І, ймовірно, без оптимізацій Dolby зі звичайним вмістом демонстрація була б менш ефектною, але все ж.

На жаль, Dolby відмовилась назвати інших виробників, з якими вона співпрацює нині, але натякнула, що нові моделі ноутбуків зі звуковими системами, розробленими спільно з Dolby, вже на підході.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline