Ядерний синтез без надвисоких температур: революція в енергетиці
25 Грудня , 2017
Мініатюрний “дирижабль-робот” буде досліджувати порожнечі історичних пам’яток та пам’яток архітектури
25 Грудня , 2017

Додаток Haven від Сноудена дозволить виявити зловмисника за допомогою смартфону

Як відомо, сучасні цифрові технології мають дві крайності. З одного боку – це практично безмежний доступ до інформації, а з іншого – нові можливості цифрових зловмисників, що вже принесло і ще напевно принесе немало бід.

Колишньому співробітнику АНБ Едварду Сноудену, який переховується від колишніх роботодавців, це відомо, мабуть, краще, ніж будь-кому. Тому немає нічого дивного в тому, що саме він розробив додаток Haven, що перетворює звичайний Android-мартфон в засіб захисту від несанкціонованого доступу до конфіденційної інформації.

Наприклад, ви захотіли організувати спостереження за своєю квартирою в той час, коли вона перебуває без нагляду. Використовуючи свої технічні можливості (мікрофон, камеру, акселерометр) телефон зафіксує будь-які підозрілі зміни в кімнаті навколо себе, і в разі небезпеки попередить про це власника.

Зрозуміло, що додаток не зупинить зловмисників, але однозначно задокументує факт їх вторгнення. Ось як це працює зі слів самого Е. Сноудена:

«Наприклад, ви сховали свій ноутбук сейф, одночасно поклавши недалеко від нього свій смартфон — таким чином, щоб сейф знаходився в полі його «зору». Якщо хтось під час вашої відсутності відкриє сейф, люксометр телефону зреагує на зміну освітлення, мікрофон зафіксує сторонні звуки, акселерометр зреагує на переміщення зловмисника за напрямом до ноутбука, а камера зробить знімок зловмисника».

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: