Прозорі сонячні панелі – майбутнє енергетики? (відео)
26 Жовтня , 2017
Ілон Маск: ракета з двигуном Raptor буде безпечніша авіалайнера
26 Жовтня , 2017

Для роботів зробили м’який камуфляж “під восьминога”

Американські інженери розробили надувну шкіру-камуфляж для робота; подібно шкірі восьминогів і каракатиць, система може довільно змінювати структуру і зливатися з пейзажем.  Група інженерів під керівництвом Джеймса Пікуля (Henry James Pikul) з університету штату Пенсільванія розробила камуфлююче покриття для м’яких роботів, здатне змінювати текстуру так само, як це робить шкіра головоногих молюсків — восьминогів і каракатиць, які вміють довільно змінювати не тільки колір, але й форму ї конфігурацію своєї зовнішньої оболонки.

Головоногі роблять це за рахунок маленьких м’язів, а шкіра для роботів — за рахунок порожнистих камер, які розширюються, наповнюючись повітрям. В обраних місцях силікон армований; такі місця зміцнюють всю конструкцію і задають форму камери.

В природі такі маніпуляції з зовнішніми покривами потрібні для камуфляжу: восьминоги і каракатиці імітують рельєф дна, створюючи з власної шкіри копії оточуючих каменів і водоростей. Це оборотний процес: при необхідності восьминіг повертає шкірі початкову текстуру. На це здатна і силіконова надувна конструкція: маленькі насоси відкачують повітря з камер, і шкіра стає майже плоскою.

У демонстраційної моделі конструкція з декількох камер площею трохи менше 500 квадратних сантиметрів менше ніж за секунду перетворюється в купку сірих каменів. Інша демонстраційна модель, надуваючись, починає нагадувати кактус, опуклі частини третьої моделі світяться в темряві.

Зараз автори розробки шукають матеріали з регульованою розтяжністю, якими можна замінити армовані силіконові конструкції. За допомогою «робошкіри» з керованою текстурою вчені розраховують маскувати у природному середовищі пристрої спостереження за тваринами.

 

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: