Робот-рятувальник від Honda
5 Жовтня , 2017
В Канаді розроблено смартфон для всієї родини «три в одному»
5 Жовтня , 2017

Dethleffs e-home: електричний автодім на сонячних батареях

Новий прототип повнорозмірного будинку на колесах під назвою e.home демонструє, що і в цьому класі використовувати електричну тягу цілком можливо.

На останній виставці Caravan Salon, що пройшла на початку минулого місяця в Дюссельдорфі, виробник Dethleffs представив оригінальний автодім з літій-іонним тяговим акумулятором і повністю електричним приводом, які працюють від сонячних батарей.

Новий электрокемпер побудований на базі фургону Iveco Daily Electric. Його привід з рідинним охолодженням включає двигун постійною потужністю 80 кВт і акумуляторну батарею на 91 кВт*год, що забезпечують запас ходу близько 160 км. При цьому автомобіль підтримує як режим зарядки змінним струмом, так і можливість використання швидкісних зарядок 2 рівня. Його далекохідність далека від «ідеального» електромобіля, але виробник обіцяє її збільшення за рахунок фотоелектричних модулів.

Укомплектувати транспортний засіб сонячними батареями Dethleffs допомагала інша компанія – Victron Energy. В результаті майже вся поверхня автомобіля покрита дуже тонкими і енергоефективними панелями. При оптимальних умовах їх номінальна продуктивність становить 3 кВт.

«Компанія Dethleffs вміє набагато більше, ніж просто електрифікація транспортних засобів. Використовуючи електропривід, ми були обізнані про всі виклики і можливості для новинки. Головна перевага нашого електроавтодому в тому, що він може бути по-справжньому автономним. Житлова площа в машині також опалювана електрикою, що дозволяє повністю відмовитись від газу. І це не всі технології, які покращують комфорт від перебування в цьому будинку на колесах, який став безпечнішим. Ми тільки на початку шляху і справжній прогрес в освоєнні нових поновлюваних енергетичних технологій ще попереду!», – розповів про продукт керуючий директор Dethleffs Олександр Леопольд.

Компанія запевняє, що поставить новий автодім на конвеєр, проте інформації про вартість і про те, коли вони надійдуть в продаж, поки немає.

Проблема караванів полягає в тому, що вони, в силу конструктивних особливостей, не є аеродинамічними. Тобто на великих швидкостях витрата енергії буде невиправдано високою, що небажано для такого виду транспорту, який призначений для подолання великих відстаней.

З іншого боку, ці транспортні засоби більшу частину часу перебувають на парковці. І тоді зовнішня конструкція їх кузова позитивно відображається на роботі сонячних батарей. До того ж, автокемпер Dethleffs демонструє набагато більше, ніж можливості більшості «сонячних» автомобілів. Адже панелі потужністю до 3 кВт – це вже серйозний привід задуматись на користь такого транспорту.

Можливо, існуючі в новинці недоліки згладить потужніший акумулятор, якого вистачить хоча б на 300-400 км, і тоді потенціал будинку на колесах, що працює на сонячній енергії, буде більш вражаючим.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: