Робот що стрибає Salto отримав можливість маневрувати в повітрі
21 Липня , 2017
Парки розваг за мотивами Star Wars відкриють свої двері в 2019 році
21 Липня , 2017

Дешеві теплові насоси від Dandelion забезпечать будинки доступною геотермальною енергією

У складі холдингу Alfabet є підрозділ Х (раніше носив назву «Google X»), який займається реалізацією таких проектів як сервіс по доставці дронами Project Wing, Project Loon (роздача інтернету за допомогою повітряних куль), Makani Power (отримання енергії вітру за допомогою літаючих вітрогенераторів) та інші. Але нещодавно з його стін вийшло більш приземлене підприємство, перетворене в самостійну компанію, яка буде займатись геотермальним нагріванням і охолодженням будинків.

Стартап під назвою Dandelion (англ. кульбаба) планує замінити мазут, пропан і природний газ, який використовують мільйони людей для опалення (охолодження) своїх будинків за допомогою геотермальної енергії. Компанія монтує пластикові труби на глибині 100-150 метрів, де температура залишається майже завжди постійною (близько 10° C) незалежно від пори року.

Циркуляцію теплоносія забезпечує розташований на поверхні насос через U-подібні труби, а тепловий насос, подібно кондиціонеру, який здатний працювати і на охолодження і на обігрів, відповідно, вивільняє тепле або холодне повітря в будинку. Тепло від землі переноситься в закрите приміщенні взимку (при необхідності електрика додає додаткову теплоту), в той час як влітку процес реверсується, щоб отримати відносно низьку температуру землі.

Ця технологія не є новинкою. Люди використовували ґрунтові води та інші геотермальні джерела для керування температурою в будинках з давніх часів. Але таке рішення не стало поширеним через свою дорожнечу (виняток становить Ісландія, де спостерігається висока вулканічна активність). Однак Dandelion модернізувала обладнання, ланцюжок поставок і продажів, що потроху стало залучати нових покупців, раніше збентежених цінниками від 40 000 до 100 000 доларів за подібні системи.

По-перше, розробники стартапу спроектували більш ефективну і компактну бурову установку в порівнянні з традиційним обладнанням для риття свердловин. Це скоротило вартість удвічі і час буріння з трьох днів до одного. Теплові насоси були теж самостійно розроблені фахівцями компанії, що також дозволило вдвічі скоротити їх ціну до 5 000 доларів.

По-друге, компанія впровадила нову систему оплати, яка замість початкового внеску (іноді становить десятки тисяч доларів) надає домовласникам можливість щомісячних платежів у розмірі менше 200 доларів. Dandelion оцінює свою безпаливну теплову систему в 20 000 доларів, а її окупність – 10 років (теплові насоси мають термін служби 25 років, а інші елементи – стільки ж, скільки і дім). Для середньостатистичного домовласника в Нью-Йорку, який використовує пропан або мазут, геотермальне опалення Dandelion, протягом 20 років може заощадити від 35 000 до 63 000 доларів, крім того, запобігає понад 100 тонам викидів CO2.

В даний час стартап працює в 11 округах Нью-Йорку, де спалювання дорогих викопних видів палива сприяє переходу на доступну геотермальну енергію і очевидну економію коштів. Надалі Dandelion планує розширити свою діяльність на інші штати США, в яких витрати на опалення або охолодження відносно високі.

В технологію Dandelion повірили інвестори і нещодавно компанія отримала фінансування у розмірі 2 млн доларів.

Джерело: qz.com

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: