Звичайний крем від засмаги допоможе в створенні сонячних панелей
15 Червня , 2017
В Британії машини поліції навчили розпізнавати обличчя перехожих
15 Червня , 2017

DARPA збільшить ефективність процесорів в 1000 разів

Зростання потреби в збільшенні обчислювальної потужності змушує виробників придумувати все нові типи і способи обчислень. І все ж розвиток технологій не завжди йде нога в ногу з апаратною частиною. Виправити це упущення взялись вчені з DARPA в рамках проекту з Управління перспективними дослідницькими програмами. Їх проект, на який виділено 80 мільйонів доларів США, розрахований на 4 роки, в ньому беруть участь такі компанії, як Intel, Qualcomm і Northrop Grumman. Проект носить назву HIVE і покликаний збільшити ефективність обчислювальних систем в 1000 разів завдяки створенню для процесорів архітектури абсолютно нового типу.

HIVE (Hierarchical Identify Verify Exploit) має стати першим в світі спеціалізованим граф-аналітичним процесором (graph-analytic processor, GAP). Такий вид процесорів повинен сильно відрізнятись від «традиційних» обчислювальних пристроїв. Їх архітектура оптимізована для ефективної обробки інформації, поданої у вигляді графів, для чого потрібна нова архітектура пам’яті, яка може забезпечувати доступ до довільних адрес зі швидкостями в декілька терабайтів на секунду.

На відміну від нинішніх елементів пам’яті, що зберігаються в масивах послідовних клітинок, пам’ять для архітектури HIVE повинна буде забезпечити доступ до восьмибітних значень, що зберігаються в довільних клітинках. За словами одного з керівників програми HIVE Транга Трена,

«В силу особливостей нової архітектури, процесор на базі HIVE буде здатний одночасно виконувати довільні завдання, які використовують дані, що зберігаються в різних ділянках одного масиву пам’яті. Крім цього, до одного масиву пам’яті зможуть звертатися відразу кілька процесорів, у кожного з яких буде матись ще й своя локальна надшвидка пам’ять, призначена для зберігання проміжних змінних і даних. Це дозволить значно збільшити швидкість обчислень».

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline