Найбільший у світі китайський літак-амфібія AG600 здійснив перший політ
29 Грудня , 2017
Техніка може отримати “нерви” щоб відчувати пошкодження
30 Грудня , 2017

DARPA та NASA розробляють сервісні супутники

В майбутньому робоспутники зможуть наближатись і ремонтувати дружні супутники… або втручатися в роботу недружніх.

DARPA (Агентство перспективних дослідницьких оборонних розробок) вирішило разом з NASA створити нове покоління супутників, які б стали підтримувати та ремонтувати вже існуючі на орбіті. Нові супутники будуть називатись «орбітальними сервісними станціями», і вони зможуть продовжити життя дорогих супутників, виправити якісь дрібні неполадки, а також втручатись у роботу супутників інших держав. Останнє, щоправда, в офіційному реченні не розглядається, але така можливість залишається.

Як відомо, зараз супутники — це великий і дорогий бізнес, адже на них тримається багато чого, починаючи від системи GPS до супутникового телебачення, не кажучи вже про військові потреби. Але якщо супутник вийде з ладу або, наприклад, не розкриє сонячні батареї, то можна сказати, що всі фінансові витрати на нього вже не окупляться ніколи. Саме тому DARPA вирішило створити новий тип супутників. Наприклад, зараз воно розробляє супутник, який може пристикуватись до іншого супутника і надати йому джерело тяги. Зокрема, саме так NASA планує заправити Landsat 7, супутник спостереження, запущений ще в 1999 році.

Більше того, такі роботи можуть і ремонтувати супутники, пересувати їх, а також перевіряти, чи не провів якихось маніпуляцій із супутниками потенційний противник.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: